Anotācija |
Maģistra darba “RTU Ķīpsalas kompleksa 3D interaktīvās kartes izveides principi” autore ir Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātes Transportbūvju institūta Ģeomātikas katedras Ģeomātikas studiju programmas studente Zane Cīrule.
Maģistra darbā ir pētīti jautājumi, ar kuriem jāsastopas ikvienam kartogrāfiskā materiāla veidotājam, īpaša uzmanība tiek pievērsta augstuma komponentes attēlošanai, kas pēdējā laikā ir kļuvusi aktuāla tēma, jo straujā tehnoloģiju attīstība ir novedusi pie situācijas, kad 3D datorgrafika vairs nav tikai IT speciālistu pārziņā, bet ir pieejama arī arhitektiem, kartogrāfiem un dažādu citu jomu speciālistiem.
Darbu veido 13 nodaļas, kuras var iedalīt 3 daļās: kartogrāfiskie jautājumi, vizualizācijas iespējas un 3D kartes izveide.
Pirmajā daļā ir tiek apskatītas definīcijas par karti, par dažādiem karšu veidiem un attīstību. Tāpat ir aprakstīts matemātiskais pamats, kas ir viena no svarīgākajām kartogrāfijas problēmām. Darbā ir apskatīti datu ieguves avoti, jo dati nosaka turpmākās darbības, programmatūras izvēli un gala rezultāta kvalitāti.
Otro daļu veido nodaļas, kurās apskatītas vizualizācijas iespējas, 3D modelēšanas pamatprincipi un valodas.
Trešo daļu veido RTU Ķīpsalas kompleksa 3D kartes izveides apraksts, izmantojot 2 programmas: CityEngine un QGIS. Vienkārša un uzskatāma 3D Ķīpsalas modeļa iegūšanai piemērotāks ir Qgis spraudnis Qgis2threejs, jo aizņem krietni mazāk laika un nav nepieciešamas specifiskas zināšanas modeļa izveidei. Ja nepieciešams ir precīzs modelis ar objektu detaļām ne tikai siluetiem, tad piemērotāka izvēle ir Esri CityEngine, jo, kombinējot procedurālās un poligonālās modelēšanas metodes, ir iespējams panākt ievērojamu rezultātu.
Darbu veido 86 lapas, ietverot 2 tabulas un 31 attēlu, darbam pievienoti 3 pielikumi. |