Anotācija |
Diplomprojekts sastāv no divām daļām: pētnieciskā daļa un inženierprojekts. Izstrādāts Rīgā, Rīgas Tehniskajā universitātē, būvniecības fakultātē, materiālu un konstrukciju institūta būvmateriālu un būvizstrādājumu katedrā, 2014.gadā.
Pētnieciskās daļas mērķis ir veikt pētījumu, kurā teorētiski un eksperimentāli tiks izpētīts betona sastāvs aizsardzībai pret radiāciju. Šajā darbā tika teorētiski izpētīta radiācijas būtība un kā tā mijiedarbojas ar vides materiāliem. Tika izpētīta smago optisko stiklu atkritumu pielietošana par rupjām, smalkām un dispersām pildvielām. Eksperimentos tika izpētīti deviņi dažāda sastāva betona paraugi, kuriem pirms un pēc apstarošanas tika pārbaudīti blīvums un spiedes stiprība.
Inženierprojektā ir izstrādāts četrstāvu dzīvojamās mājas jaunbūves projekts Norvēģijā. Projektējamās ēkas funkcionālā nozīmē - civilā dzīvojamā ēka. Projektējamās ēkas konstruktīvais risinājums ir dzelzsbetona karkasa ēka, kura sastāv no dzelzsbetona kolonnām un sienām, pārsegumi no dzelzsbetona iepriekšsaspriegtām dobtām panelēm, kas balstās uz metāla sijām un dzelzsbetona sienām. Pamati jauktie lentveida un atsevišķie seklie. Būvkonstrukciju sadaļā ir projektēti sekojošie būvelementi: iepriekš saspriegtais dzelzsbetona pārseguma panelis, saliektā dzelzsbetona nesošā kolonna, saliektais stabveida dzelzsbetona pamats. Tiek piedāvāts alternatīvais pārseguma sijas risinājums - metāla pārseguma sija, un risinājumu ekonomiskais salīdzinājums. Izstrādāts būvdarbu veikšanas plāns, kalendārais plāns, viena lokālā tāme un koptāme.
Diplomprojekts satur 103 teksta lapas, 20 attēlus, 19 tabulas, 19 literatūras avotu, 8 A1 formāta rasējumu lapas. |