Anotācija |
Profesionālā maģistra studiju noslēguma darbā izstrādāts diplomprojekts Pucolāntipa piedevu ietekme uz betona stiprību.
Diplomprojekts ietver divas daļas analītisko un pētniecisko. Analītiskajā daļā aprakstītas dažādu pucolānu īpašības un to iegūšanas veidi, to ietekme uz apkārtējo vidi un cilvēkiem. Aprakstīti pētījumi, kādi ir veikti ar šiem pucolāniem, pievienojot tos betonam. Savukārt pētnieciskajā daļā veikti eksperimenti ar betona sastāviem, kuros 20% no cementa masas ir aizstāta ar dažādi apstrādātām pucolāntipa piedevām stiklu, mikrosilīciju, ogļu izdedžiem, centrilītu, koku pelniem, un māliem. Noteikta betona paraugu stiprība 7 un 28 dienu vecumā, un salīdzināta to ietekme uz stiprības indeksu.
Rezultāti rāda, ka betona sastāvi ar centrilīta, metakaolīna un mikrosilīcija pucolāna tipa piedevu sasniedz stiprības indeksu virs 100%, attiecīgi 109,4%, 108,1% un 104,2%, savukārt lapu koka pelni, kā pucolāna piedeva, stiprības indeksu ievērojami samazina līdz 21,4%.
Pētnieciskais darbs pierāda pucolānu tipa efektivitāti centrilītam, metakaolīnam, mikrosilīcijam un Lietuvas metakaolīnam - atkritummateriāls, kas ļauj ietaupīt cementu, samazināt CO2 daudzumu, kas rodas cementa ražošanas procesā, kā arī sniedz ieskatu par betonam neatbilstošām pucolāna piedevām.
Diplomprojekta apjoms ir 82 lapaspuses, 28 tabulas un 24 attēlus. |