Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Vides zinātne
Nosaukums "Skaitlisko vērtību modelēšana saules enerģijas akumulācijas tvertnei ar termiski stratificētiem fāžu pārejas materiāliem"
Nosaukums angļu valodā "Numerical modelling of solar energy storage with thermally stratified phase change materials"
Struktūrvienība 27300 Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts
Darba vadītājs A.Žandeckis
Recenzents
Anotācija Maģistra darba tēmas nosaukums ir Skaitlisko vērtību modelēšana saules enerģijas akumulācijas tvertnei ar termiski stratificētiem fāžu pārejas materiāliem. Maģistra darba uzdevums ir izstrādāt modeli vai modeļus, kas būtu izmantojami, lai pētītu saules siltuma akumulāciju sistēmas bez fāžu pārejas materiāliem (PCM), ar viena veida PCM vai ar termiski stratificētiem PCM. Maģistra darbā iespējams izšķirt četras galvenās daļas literatūras apskats, metodoloģija, teorētiskā daļa un daļa, kurā tiek aprakstīts dizains PCM pētīšanas sistēmai. Pirmajā daļā tiek aplūkotas fiziskā un latentā siltuma akumulācijas sistēmas, PCM klasifikācija, izmantošana saules sistēmās un galvenie PCM sistēmu raksturojošie parametri. Pirmā daļa ietver apskatu pētījumiem, kuri ir analizējuši siltuma akumulācijas sistēmas izmantojot skaitliskos aprēķinus un eksperimentālos stendus. Otrajā daļā ir aprakstīta metodoloģija trīs darbā izmantotajām metodēm, lai pētītu siltuma akumulācijas sistēmas ar PCM un, lai tās salīdzinātu divu metožu pamatā ir siltuma ietilpība pilnīgi samaisītai tvertnei un trešā izmanto nepārtrauktu fāžu modeli uzlādes un izlādes periodiem. Teorētiskā daļā aprakstīti rezultāti no trīs izmantoto metožu pielietošanas vienādai eksperimentālajai tvertnei. Pēdējā daļā tiek aprakstīts programmatūrā Autocad radīts dizains saules kolektoru sistēmai ar vairāku pielietojumu testēšanas tvertni. Tiek aprakstītas sistēmas komponentes un veids kā panākta reālu sistēmu simulēšana. Maģistra darbs sastāv no 103 lapas pusēm. Darbā ievietotas 13 tabulas, 58 attēli un 39 vienādojumi. Kopā darbā iespējams atrast 105 atsauces uz literatūras avotiem, no kuriem 85 ir zinātniskie raksti. Darbam nav pielikumi.
Atslēgas vārdi fāžu pārejas materiāli siltuma pārnese skaitliskā modelēšana simulācija saules tvertne siltuma
Atslēgas vārdi angļu valodā phase change materials heat transfer numerical modeling simulation solar tank heat accumulation PCM
Valoda eng
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 26.05.2014 15:03:55