Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Inteliģento tiltu monitoringa un vadības sistēmas” („Tilta pār Gauju Līgatnē būvprojekts”)
Nosaukums angļu valodā „Monitoring and Control Systems of Intelligent Bridges” („Construction Project of Bridge over Gauja in Ligatne”)
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs I.Paeglīte
Recenzents lekt.V.Straupe
Anotācija Bakalaura darba tma ir Tiltu esttiskuma ekonomisk un tehnoloisk pamatojuma analze. T ietvaros apskatta teorija par tiltu esttiskumu, iekaušanos apkrtj vid un vadlnijm, veikta tiltu klasifikcija, k ar analizti 20 tiltu objekti Latvij, saldzinot to esttiskos kritrijus un izmaksas. Iegtie rezultti un analze rda, ka tiltu projektu izmaksas iespjams optimizt un apvienot ar augstiem esttisks kvalittes rdtjiem, k ar projektšanas normatvajos dokumentos btu nepieciešams iekaut esttiskuma kritriju ievrtšanu. Inženierprojekta daas ietvaros tika izstrdts bvprojekts tiltam pr Gauju Lgatn. Esošaj situcij upes šrsošana iespjama viengi ar koka prceltuves paldzbu, nav izbvta pastvga inženierbve, tpc veidots šis bvprojekts. Tilta konstrukcija paredzta no dzelzsbetona, ar dzelzsbetona loku ar savilci un iekrtu brauktuves pltni vidj laidum. Tilta kopjais garums 85m, laidumu attiecba 20m+55m+10m, platums pielgots normlprofilam NP9,5 ar kopjo tilta platumu 12,75m. Veikti konstrukciju aprini, projekta provizoriska tme, tehnisks specifikcijas, ieteikumi bvniecbas procesam k ar 3D vizualizcija Darbs sastv no 144 lapm, 76 attliem, 19 tabulm, 44 izmantots literatras avotiem , 1 pielikuma un 13 bvkonstrukciju rasjumiem.
Atslēgas vārdi inteliģento tiltu monitoringa vadības sistēmas gari tilti vanšu iekārtie datorizēts automātika
Atslēgas vārdi angļu valodā intelligent bridge monitoring management systems long bridges suspension cable computer automatic
Valoda lv
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 15.05.2014 14:27:11