Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Horizontālo un vertikālo apzīmējumu modernizācija uz Latvijas autoceļiem” („Ielas rekonstrukcija Ludzā”)
Title in English „Modernization of the Horizontal and Vertical Markings on Roads in Latvia" („Reconstruction of the Street in Ludza”)
Author Kārlis Žāžis
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor M.Zemītis
Reviewer lab.vad.J.Smirnovs
Abstract Šajā darbā tiek apskatīti horizontālo un vertikālo ceļu apzīmējumu veidi, to jaunākās izmantošanas tendences un iestrādes tehnoloģijas ceļu būvniecības jomās. Apkopota informācija par horizontālo un vertikālo apzīmējumu materiālu veidiem, fizikālajām īpašībām un mehāniskajām ieklāšanas iekārtām. Noteiktas priekšrocības un trūkumi dažādiem apzīmējumu veidiem, kā arī apskatīta vertikālo un horizontālo apzīmējumu ietekme uz satiksmes norisi. Dots apraksts par dažādiem iekārtu veidiem ceļu apzīmējumu ieklāšanai un uzstādīšanai. Darbā tika veikts arī ārzemju pieredzes apskats ceļu apzīmējumu izveidē, salīdzinot to ar Latvijā izmantoto tehnoloģiju praksi. Tika izpētīts arī atsevišķs krustojums Latvijā, kur centos atrast optimālāko variantu attiecīgajai situācijai, lai uzlabotu satiksmes drošību. Savā inženierprojektā es izstrādāju Tālavijas ielas rekonstrukciju Ludzā. Rekonstruējamā posma garums ir 489 metri. Projekta ietvaros paredzēts rekonstruēt ielas seguma konstrukciju, izbūvēt slēgtā tipa lietus ūdens kanalizāciju, kā arī uzlabot satiksmes organizāciju visā posma garumā. Bakalaura darbs ir rakstīts latviešu valodā, darba kopējais apjoms ir 123 lapas. Tas satur 59 attēlus, 28 tabulas un 42 literatūras nosaukumu avotus.
Keywords Horizontālo un vertikālo apzīmējumu modernizācija uz Latvijas autoceļiem
Keywords in English Modernization of the Horizontal and Vertical Markings on Roads in Latvia
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 15.01.2014 18:42:08