Abstract |
Diplomdarbā Telpa zinātnes un mākslas mijiedarbībai Cēsu vecajā alus brūzī tiek apskatīta Cēsu vecā alus brūža ēku kompleksa pārveidošana par mājvietu zinātniskajam institūtam, kura sastāvā ietilpst arī telpas laikmetīgās mākslas radīšanai un eksponēšanai.
Projekts akcentē kopā-būšanu vairākos līmeņos: reģionālā, vietas, laikmeta, programmas (zinātnes un mākslas) un telpiskajā. Nenodalot un nešķirojot laikmetus, dažādu mērogu robežas (reģionā, pilsētā, telpā), zinātni un mākslu u.tml., uztverot visu apkārtesošo vienoti (kopā), veidojas jaunas attiecības, situācijas un domas, kas ir spēcīgs attīstības virzītājspēks gan procesu, gan sabiedrības un ikviena indivīda.
Projektā maksimāli izmantota unikālā, ražošanas attīstībai pakļautā, haotiskā, neparedzētām situācijām bagātā alus brūža vide. Piemērojot to jaunajai funkcijai, apbūve padarīta atvērtāka pilsētas dzīvību uzsūcoša; mainīga pielāgojama zinātniskā institūta daudzveidīgajiem procesiem; daudzveidīga un piesaistoša notikumiem bagāta vide cēsniekiem un pilsētas viesiem. Vieta, kur atgriezties.
Diplomdarbs rakstīt latviešu valodā, tā apjoms ir 46 lapaspuses, ieskaitot 52 attēlus un shēmas, izmantoti 16 informācijas avoti. Diplomdarba ietvaros izstrādātas 4 planšetes grafiskā materiāla (90x200cm) un, 2 maketi. |