Abstract |
Diplomprojekts izstrādāts Rīgas Tehniskās universitātes, Būvniecības fakultātes, Materiālu un konstrukciju institūta, Būvmateriālu un būvizstrādājumu katedrā.
Diplomprojekts sastāv no divām daļām:
Pētnieciskā daļa. Tēma Siltumnīcas konstrukciju efektivitātes optimizēšana
Inženierprojekts. Tēma Siltumnīcas kompleksa projektēšana Jelgavas novadā.
Pētnieciskā daļā Siltumnīcas konstrukciju efektivitātes optimizēšana tiek dots ieskats uz pašreiz izmantojamām siltumnīcu konstrukcijām, to veidiem, siltumnīcu nozares attīstību Latvijā un pasaulē. Tiek salīdzināti galveno nesošo konstrukciju un segumu materiālu veidi, to priekšrocības un trūkumi. Tiek aplūkota plaši pielietojama siltumnīcas konstrukciju projektēšanas datorprogramma un doti ieteikumi tās pilnveidošanai. Novērtējot pašreiz pielietojamo siltumnīcu konstrukciju risinājumus, tiek izdalītas atsevišķas apakšsadaļas un dotas vadlīnijas to optimizēšanai, plašāk apskatot mūsdienās aktuālo problēmu siltumefektivitāti, kas siltumnīcas gadījumā ir ļoti aktuāla, jo apkures un enerģijas ekspluatācijas izmaksas nosaka iegūtās produkcijas cenu jo lētāk spēsim izaudzēt, jo lētāk varēsim atļauties saražoto produkciju pārdot, kas nozīmē, ka atrisinot enerģijas jautājumu, var, iespējams, netieši risināt pārtikas cenu problēmu.
Jāuzsver, ka pētnieciskās daļas ietvaros tiek dots neliels ieskats siltumnīcu nozares neatņemamā sastāvdaļā agronomijā (saistīts ar nozares specifiku).
Inženierprojekta daļā Siltumnīcas kompleksa projektēšana tiek izstrādāts projekts siltumnīcas kompleksa būvniecībai ar platību 2934.25 m2 izmantojot 24.00 m laiduma kopnes. Siltumnīcas komplekss ir sadalīts siltumnīcā (audzēšanas platība) un administratīvajā zonā, kas sastāv no tehniskās telpas, katlu telpas, noliktavas un darbiniekiem paredzētām telpām (ģērbtuve, dušas, WC, birojs). Tiek veikts aprēķins sekojošām ēkas konstrukcijām:
Pamati monolītie stabveida pamati, monolīta pamatu sija (cokols) virs pamatu stabiem;
Nesošās konstrukcijas tērauda kolonnas, administratīvajā zonā keramzītblokus mūris;
Jumta pārsegums tērauda kopne, administratīvajā zonā tērauda sijas.
Darba apjoms 150 lpp, kas ietver 57 attēlus un 24 tabulas. Pielikumā pievienoti tāmēšanas materiāli (5 lpp), gruntsgabala ģeotehniskās izpētes darbu pārskats (10 lpp), grafiskā daļa 9 A1 formāta rasējumu lapas. |