Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Electrical and Power Engineering
Title in original language "Transformatoru neitrāles zemējuma pretestība kā sistēmas dinamiskās stabilitātes uzlabošanas pasākums"
Title in English "Grounding resistance of a transformer neutral, as an dinamic stability improvement measure"
Department Institute of Power Engineering
Scientific advisor I.Zicmane
Reviewer
Abstract Darbā tiek izskatīta transformatoru neitrāles zemējuma pretestības ietekme uz sistēmas dinamisko stabilitāti, dažādu avāriju gadījumos (pie dažādiem īsslēgumu veidiem). Tiek izskatīti zemējuma sistēmu kvalitāti ietekmējošie faktori. Tiek analizēts grunts īpatnējās pretestības, kā arī zemējuma pretestības izmaiņas raksturs un sakarības. Darbā tiek veikta režīmu virknes modelēšana, ar nolūku noteikt atkarību starp transformatoru neitrāles zemējuma pretestības vērtībām un sistēmas dinamiskās stabilitātes rezerves koeficientu. Darbā tiek piedāvāts izstrādātais mēraparāta prototips, kas veic energosistēmas stāvokļa monitoringu. Tiek aprakstīts tā izstrādes mērķis un darbības princips. Darba kopapjoms ir 76 lappuses, tas satur 43 attēlus un 9 tabulas, tajā ir atsauces uz 15 informācijas avotiem.
Keywords TRANSFORMATORU NEITRĀLES ZEMĒJUMA PRETESTĪBA DINAMISKĀ STABILITĀTE REZERVES KOEFICIENTS REŽĪMU MODEL
Keywords in English GROUNDING RESISTANCE OF A TRANSFORMER NEUTRAL DYNAMIC STABILITY RESERVE FACTOR MODE MODELING PROTOTY
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 16.06.2013 14:32:47