Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Statiskā sinhronā reaktīvās jaudas kompensatora reaktīvās enerģijas vadības metodes izpēte un izstrāde"
Title in English "Research and Development of Reactive Power Control method for a Static Synchronous Reactive Power Compensator"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor O.Krievs
Reviewer
Abstract Darbs veltīts statiskā sinhronā reaktīvas jaudas kompensatora reaktīvas enerģijas vadības metožu izpētei un izstrādei. Pirmā nodaļā tiek aprakstīta aktīva un reaktīva jaudas, to kompensācijas pasākumi un iekārtas, ka arī aprakstīti STATCOM iekārtas darbības principi un priekšrocības, salīdzinājumā ar citām reaktīvas jaudas kompensācijas iekārtam. Otrajā nodaļā ir aprakstīti P-Q teorijas pamati uz kuras bāzes tiek izstrādāta vadības sistēma STATCOM iekārtai. Trešajā nodaļā tiek aprakstīta STATCOM vadības sistēmas izveidošanas principi, izmantojot PI regulatorus, P-Q teoriju un MATLAB/Simulink vidi. Tiek veikta sistēmas darbības simulācija un rezultāti tiek attēloti grafiskā veidā. Ceturtajā nodaļā tiek apkopoti simulācijas rezultāti un veikta to analīze. Aprakstītas P-Q teorijas nianses vadības sistēmas izveidošanā un piedāvāti PI regulatoru koeficientu noskaņošanas veidi. Darba apjoms ir 62 lpp, tas satur 45 attēlus, 2 tabulas, 1 pielikumu un tajā ir izmantoti 18 informācijas avoti.
Keywords STATCOM reaktīvā enerģija vadības metodes
Keywords in English STATCOM reactive power control methods
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 14.06.2013 11:38:30