Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Energoefektīva esošo daudzdzīvokļu ēku renovācija ar mērķi sasniegt zema patēriņa ēku prasības"
Title in English "Energy efficient renovation of existing multi-family residential buildings with purpose to achieve low energy building requirements"
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor A.Korjakins
Reviewer M.Vilnītis
Abstract Maģistra darbs tiek veltīts vienam no visaktuālākajiem mūsdienu jautājumiem, kas skar ēku energoefektivitātes uzlabošanu. Literatūras sadaļā tika apskatīts esošo Latvijas daudzdzīvokļu ēku tehniskais stāvoklis, šo ēku siltuma bilanci veidojošie faktori, optimāli energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi ēkas siltuma zudumu samazināšanai, kā arī tika apskatīts iekštelpu komforta līmenis jau pabeigtajās renovētajās ēkās. Maģistra darba ietvaros tika apskatīta dažādu energoefektivitātes pasākumu realizācijas ietekme uz ēkas siltumenerģijas patēriņu. Tika aprēķināts norobežojošo konstrukciju siltināšanas, ka arī logu un durvju nomaiņas ieguvums ēkas siltumenerģijas patēriņa samazinājumā. Tika apskatīta jaunā karstā ūdens apgādes sistēmas izbūve pēc jaunās koncepcijas siltuma zudumu samazināšanai. Energoefektivitātes paaugstināšanas ietvaros tika optimizēta apkures sistēma, lai novērstu telpu pārkurināšanu, ka arī, lai sasniegtu vienmērīgu siltuma sadalījumu dzīvojamās telpās. Ventilācijas gaisa siltuma rekuperācijai un veselīga mikroklimata nodrošināšanai tika modelēti 2 dažādi ventilācijas sistēmas rekonstrukcijas varianti - ventilācijas sistēma ar pretplūsmas plākšņu siltummaini un nostrādāta gaisa siltumsūkni. Tika salīdzināta sistēmu efektivitāte, ierīkošanas izmaksas un atmaksāšanās periods. Pētījuma rezultātā tika konstatēts, ka visefektīvāk uzlabot ēkas iekštelpu mikroklimatu un ietaupīt siltumenerģiju ir ar nostrādāta gaisa siltumsūkņa sistēmu.
Keywords Energoefektivitāte, renovācija, ventilācijas sistēma
Keywords in English Energy efficiency, renovation, ventilation system
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 13.06.2013 12:58:03