Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Materiāla ietekmes uz mehāniskās pārnesumkārbas korpusa piekares elementiem pie dažādām slodzēm analīze, izmantojot galīgo elementu metodi.
Title in English Analysis of Influence of the Material of Mechanical Gearbox Casing Mounting Components Under Different Loads by Using Finite Element Method.
Department
Scientific advisor lektore Zoja Smorodova
Reviewer docents Valerijs Muhins
Abstract Šis darbas mērķis ir izpētīt materiāla ietekmes uz mehāniskās pārnesumkārbas korpusa piekares elementu pie dažādām slodzēm analīzes iespējas, izmantojot galīgo elementu metodi. Par pamatu tiek ņemts reāla automobiļa pārnesumkārbas modelis. Darba gaitā tika detalizēti izpētītas mehāniskas pārnesumkārbas, to uzbūves veidi un funkcijas, detalizēti tika aplūkota automobiļa Škoda Fabia pārnesuma kārbas moduļu konstrukcija. Tika aplūkoti galīgo elementu metodes pamatjēdzieni un iespējas tās pielietojumā, it īpaši datormodelēšanas un slodzes simulēšanas īpatnības. Lai risināt šāda tipa uzdevumus, ir piedāvāts izmantot Solidworks programmas Simulation pakas dotības. Aprēķinu daļā tiek veikts attiecīgās pārnesumkārbas vilces parametru aprēķins normālas ekspluatēšanas apstākļos, ka arī tiek paradīts kārbas piekares elementa slogošanas eksperiments. Darbs ir uzrakstīts uz 63 lapaspusēm, satur ir 15 tabulas, 33 attēlus, 27 formulas, 5 pielikumus. Literatūras sarakstā ir citēti 26 avoti.
Keywords Galīgo elementu metode, Solidworks, pārnesumkārbas, mehāniskas pārnesumu kārbas, piekares elementi
Keywords in English Finite element method, Solidworks, gearbox, mechanical gearbox, suspension elements, analysis
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 31.05.2013 14:06:39