Abstract |
Palielinoties ierīču skaitam, palielinās problēma datu pieejamībai starp dažādām ierīcēm un vietām. Datu pieejamību var panākt ar dažādu sinhronizācijas risinājumu palīdzību. Lai spētu labāk izprast, kurš sinhronizācijas risinājums ir optimālākais, tiek veikta to analīze.
Teorētiskajā daļā tika apskatītas populārākās datu sinhronizācijas programmas un to būtība. Tiek apskatīti tādi sinhronizācijas servisi, kā Dropbox, Google Drive, Skydrive, SugarSync. Aprakstītas tiek arī sinhronizācijas programmas- Allway Sync, GoodSync, PureSync, ViceVersa un atvērtā koda sinhronizācijas risinājumi, kā ownCloud, SparkleShare, FTPbox.
Praktiskajā daļā tiek uzstādītas datu sinhronizācijas programmas un risinājumi, kas tiek salīdzināti pēc izvirzītajiem kritērijiem, kā programmatūras grūtības pakāpes uzstādīšana, grafiskā vide, lejupielādes un augšupielādes ātrums, kā arī vienlaikus vairāku mapju sinhronizācija. Lai novērtētu tīkla noslodzi tika augšupielādētas un lejupielādētas 101 megabaitus liela datne un 1.67 gigabaitus liela datne.
Kā labākais komerciālais serviss tika konstatēts SugarSync, kas ļauj veikt papildus uzstādījumus un darbojas uz vairākām ierīcēm. Kā labākā sinhronizācijas programma tika izvēlēta Allway Sync, kas atbilda visiem izvirzītajiem kritērijiem. Vislabākos rezultātus parādīja visiem brīvi pieejamā atvērtā koda programmatūra ownCloud, kas ļauj izveidot savu individuālo mākoni.
Darbs sastāv no 64 lappusēm, 11 attēliem un 6 tabulām. |