Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Bīstamo atkritumu savākšanas tehnoloģisko procesu pilnveide ar mērķi paaugstināt darbības efektivitāti.
Title in English Improvement of Technological Processes for Hazardous Waste Collection with the Aim of Increasing Efficiency.
Department
Scientific advisor lektors Vladislavs Ņesterovskis
Reviewer docents Viktors Feofanovs
Abstract Darba tēma ir Bīstamo atkritumu savākšanas tehnoloģisko procesu pilnveide ar mērķi paaugstināt darbības efektivitāti. Pieaugot iedzīvotāju dzīves kvalitātei palielinās arī sadzīves atkritumu kopapjoms, tajā skaitā bīstamie atkritumi, piemēram, dažādas elektropreces un baterijas. Mūsdienās arvien lielāka nozīme tiek pievērsta tieši atkritumu pārstrādei, aizmirstot par bīstamo atkritumu savākšanas procesu pilnveidi, līdz ar to, bakalaura darbā tiek analizēta šī aktuālā problēma un meklēti dažādi tehnoloģiski risinājumi specifiskām bīstamo atkritumu kategorijām. Darbā apskatītas trīs tehnoloģijas ar mērķi paaugstināt bīstamo atkritumu savākšanas tehnoloģisko procesu efektivitāti, kā arī sākotnēji apkopota pieejamā informācija par bīstamo atkritumu apsaimniekošanas nozari Latvijā kopumā. Rezultātā secināts, ka ir iespējama dažādu specifisku bīstamo atkritumu tehnoloģisko procesu pilnveide izmantojot tehnoloģijas, lai paaugstinātu efektivitāti. Darbā tiek pētītā efektivitāte bīstamo atkritumu presēm, dienasgaismas lampu smalcināšanas iekārtām, kā arī vakuummašīnu aprīkošanai ar GPS izsekošanas iekārtām, lai optimizētu uzņēmumu izmaksas. Darba gaitā tiek pierādīts, ka izmantojot dažādas jaunas tehnoloģijas ir iespējams pilnveidot bīstamo atkritumu savākšanas procesus. Bakalaura darba kopapjoms ir 60 lapaspuses, tajā skaitā 13 attēli, 6 tabulas, 18 formulas, 25 izmantotās literatūras avoti un 2 pielikumi.
Keywords bīstamo atkritumu savākšana
Keywords in English hazardous waste collection
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 29.05.2013 13:37:13