Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Festo laboratorijas darba stacijas mikrokontrollera vadība uz "Arduino" izstrādes platformas bāzes"
Title in English "Microcontroller control of the Festo laboratory workstation on the basis of "Arduino"prototype platform"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor A.Pumpurs
Reviewer
Abstract Pašreizējo tehnoloģisko procesu kontroles neatņemama sastāvdaļa ir mikrokontrolieri. Izmantojot tos, tiek veikta arvien lielāka automatizācija dažādās ražošanas sfērās. Ar vadības programmas palīdzību, tiek iegūta mikrokontrolieru precīza un sistematizēta darbība, kas efektīvi izpilda nepieciešamos uzdevumus. FESTO ir globāls līderis automatizācijas tehnoloģijās. To laboratorijas staciju tehnoloģisko procesu automatizācijai un kontrolei visbiežāk tiek izmantoti PLC(programmable logic controller) kontrolieri, tie ir samērā dārgi, taču šajā darbā tiks parādīts kā tikpat labi var izmantot arī alternatīvus variantus, piemēram, kā Arduino mikrokontrolieri procesu vadībai un kontrolei. Darbs sastāv no 2 nodaļām- pirmajā tiek aplūkota un izpētīta FESTO stacija un Arduino mikrokontrolieris, otrajā jau tiek izvēlēti nepieciešamās elektriskās shēmas elementi, noteiktas prasības kādas tai jāizpilda un notiek shēmas realizācija. Papildus vēl tiek izveidota programma mikrokontrolierim loģisko operāciju veikšanai. Nobeigumā notiek programmas un izveidotās elektriskās shēmas testēšana. Darbs sastāv no 52 lappusēm ar ievietotu 21 attēlu un 8 tabulām. Izstrādājot darbu, tika izmantoti 10 literatūras avoti. Darbā pievienoti arī 3 pielikumi, kurā attēlota detaļu pārvietošanas stacijas programma ar komentāriem un kopējās vadības shēmas savienojums kā arī tabula ar Arduino izmantotajiem konektoru numuriem.
Keywords Arduino mikrokontolieris PLC FESTO Didactic programmesana
Keywords in English Arduino microcontroller PLC FESTO Didactic programming
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 29.05.2013 15:00:00