Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language „Common Rail” iekšdedzes virzuļdzinēju sprauslu defektu atklāšanas tehnoloģija ar neinvazīvām metodēm.
Title in English Defect Detection Technology for Common Rail Injectors of Reciprocating Internal Combustion Engines by Using Non-Invasive Methods.
Department
Scientific advisor asistents Igors Kurjanovičs
Reviewer profesors Aleksandrs Urbahs
Abstract Bakalaura darba ar projekta daļu nosaukums ir Iekšdedzes virzuļdzinēju Common Rail sprauslu defektu atklāšanas tehnoloģija ar neinvazīvām metodēm. Galvenie bakalaura uzdevumi ir: paveikt Common Rail sistēmas konstruktīvu analīzi; akcentēt uzmanību Common Rail sprauslu konstrukcijas īpašībām; izpētīt iespējamu sprauslu bojājumus, problēmas, kas tiek izraisītas bojājumu rezultātā un to novēršanas iesējas; izpētīt esošus sprauslu diagnosticēšanas paņēmienus, un pievērst lielāku uzmanību neinvazīvo sprauslu diagnosticēšanas iespējas izpētīšanai. Pirmajā bakalaura darba daļā, tiek aprakstīts Common Rail sistēmas darbības princips kopumā, kā arī to atsevišķu mezglu un detaļu darbības principi. Sīkāk aprakstīti Common Rail sistēmas augstā spiediena kontūra agregāti, īpaša uzmanība tiek pievērsta sprauslu sistēmas aprakstam, iespējamiem sprauslu bojājumiem un to cēloņiem, kā arī sekām. Otrajā bakalaura darba daļā, tika aprakstīti esošās sprauslu diagnosticēšanas aparatūras iespējas. Tika apskatītas neinvazīvās pārbaudes metožu darbības principi un tika secināts no literatūras avotiem, ka vispiemērotākā metode sprauslu neinvazīvai diagnosticēšanai - ir AE (akustiskas emisijas), kuras pētīšanai tika pievērsta lielāka uzmanība. Trešajā darba daļa tika aprakstīta eksperimenta veikšanas koncepcija. Kur, tika aprakstīta AE aparatūras saslēguma shēmas un aparatūras iespējas. Dota bakalaura darba apjoms ir 80 lappuses, 55 attēli, tajā skaitā 10 aprēķinu grafiki, 12 tabulas, 19 formulas, 25 literatūras avoti un 3 rasējumi.
Keywords Common Rail sistēma, Common Rail sprausla, EURO5, EPS200, Pocket AE.
Keywords in English Common Rail system, Common Rail Injector, EURO5, EPS200, Pocket AE.
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 28.05.2013 15:39:10