Abstract |
Bakalaura darbā ir apskatīta tēma par lieljaudas transformatoru silšanu un dzesēšanu. Darbā pirmajā nodaļā dots apraksts par transformatoru un tā pamatsastāvdaļām - tinumiem, magnētvadu, caurvadizolatoriem, u.c.
2. nodaļā dots vispārīgs pārskats par darbības principu, darbību vairākos režīmos, sākot ar tukšgaitas režīmu. Nodaļas nobeigumā doti ekspluatācijas nosacījumi, bez kuriem transformators tiktu ātri vien bojāts.
Bakalaura darba 3. nodaļā izklāstīts, kā transformators tiek nodrošināts ar dzesēšanu vairākos variantos, piemēram, ar dabisko eļļas un gaisa piespiedu dzesēšanu, kā arī salīdzinoši reto ūdens un eļļas piespiedu dzesēšanu, ko galvenokārt pielieto lielu ūdens tilpņu vietās.
Šī darba ceturtajā nodaļā apskatīti siltuma pārejas procesi, kā piemēram: siltuma pāreja no transformatora tinumiem uz eļļu, no eļļas uz transformatora metāla korpusa sieniņām un tālāk ārējā vidē.
Nākošajā piektajā nodaļā izklāstīta transformatoru slogota cikliska darbība, kā rezultātā transformators var tikt sabojāts gan ātri, gan ilgstošā laika posmā. Lai to ierobežotu un paildzinātu transformatora darbību, lieto aizsardzības tādas, kā temperatūru, gāzu aizsardzības iekārtas. Pieminot ilgtermiņa un īstermiņa riskus, tiek vērsta uzmanība uz transformatoru risku ierobežošanu, lai neizraisītu bojājumu seku iestāšanos.
Bakalaura darbs uzrakstīts latviešu valodā, tas satur ievadu, 5 nodaļas, secinājumus, literatūras sarakstu un 1 pielikumu. Darba kopējais apjoms ir 68 datorsalikuma lappuses, kurās ietverti 27 attēli un 3 tabulas. Literatūras sarakstā norādīti 23 izmantotās literatūras avoti. |