Abstract |
Diplomprojekts sastāv no divām daļām pētnieciskās daļas un inženierprojekta daļas. Pētnieciskās daļas tēma pamatu pastiprināšanas tehniskie risinājumi. Inženierprojekta tēma ražošanas ēka Mārupē.
Bakalaura darba pētnieciskājā daļā tika tika apskatīti populārākie un vairāk izmantotie seklo pamatu pastiprināšanas risinājumi, norādot gadījumus, kad tos izmantot ir vislietderīgāk, iemesli pamatu pastiprināšanas nepieciešamībai, pamatu apsekošanas kārtība, salīdzinātas pamatu pastiprināšanas metodes pamatu pastiprināšana, mainot pamatu apjomu, to nemainot un pamatu pastiprināšana tieši nejaucoties pamatu konstrukcijā.
Par informācijas avotiem darba tapšanā kalpoja mācību grāmatas, zinātniskā un tehniskā literatūra, interneta resursi, Latvijas būvnormatīvi, lekciju materiāli.
Inženierprojekta daļā tika izstrādāts projekts ražošanas ēkai. Ēka ir taisnstūrveida ar izmēriem plānā 44 m x 104,6 m, tās augstums 8,2 m. Galvenās konstrukcijas ir metāla kopnes, kas balstās uz dzelzsbetona kolonnām. Ēkā ir paredzētas arī biroju telpas, tās novietotas otrajā stāvā. 2. Stāvs ir tikai nelielai ēkas daļai, tā izmēri plānā 22 m x 12m.
Inženierprojektā aprakstīti objekta arhitektoniskie risinājumi, veikti siltumtehniskie aprēķini, aprēķinātas galvenās konstrukcijas (kopne, kolonna, pamats, pamatne), izstrādāta arī būvdarbu tehnoloģijas daļa.
Inženieprojekta grafiskajā daļā izstrādāti ēkas arhitektūras, būvkonstrukciju, arī būvdarbu tehnoloģijas rasējumi, attēlots būvdarbu kalendārais plāns, materiālu, būvmašīnu un stradnieku plūsmas.
Diplomprojekts izstrādāts latviešu valodā, darba apjoms 141 lpp. Tā sastāvā iekļauti 39 attēli un 32 tabulas. Inženierprojekta grafiskā daļa sastāv no 8 A1 formāta lapām. |