Abstract |
ANOTĀCIJA
Rīgas Tehniskās Universitātes Arhitektūras un Pilsētplānošanas fakultātes 4. kursa studentes Sandras Sinkas bakalaura darbs Latvijas militārais mantojums Baltijas jūras piekrastē.
Latvijas teritorijā atrodas militārās būves no dažādiem vēstures posmiem. Tieši jūras robežas aizsardzība ir bijusi izteikti svarīga. Šīs militārās būves gar Baltijas krastu vairs nav nepieciešamas aizsardzības vai uzbrukuma nolūkiem. Tās ir pamestas un daļēji bīstamas, tās pakāpeniski zaudē savas kvalitātes. To turpmākā attīstība Baltijas jūras piekrastē nav skaidra.
Darba mērķis apkopot informāciju par Latvijas militāro mantojumu Baltijas jūras piekrastē. Tā sastāvā ir dažāda tipa objekti un militārais komplekss Liepājas Karostā. Prognozēt tā attīstības virzienus.
1.nodaļā apkopota pieejamā informācija par militāro mantojumu Baltijas jūras piekrastē, objekti ir sadalīt pa tipiem, izpētīta to vēsture, atrašanās vieta, esošais tehniskais stāvoklis un specifikācija.
2.nodaļā apkopota informācija par militāro kompleksu Karostu Liepājā. Militārais mantojums sadalīts pa tipiem ar raksturīgiem piemēriem. Izpētītas Karostas vīzijas un attīstības virzieni.
3.nodaļā izpētīta ārvalstu pieredze līdzīgu problēmu risinājumiem, tās ir Zviedrija, Somija, Nīderlande un Lietuva, kā arī izvērtēts Latvijas militārā mantojuma attīstības potenciāls un prognozēti tā attīstības virzieni.
Darba rezultātā tiek secināts, ka ir nepieciešama steidzama rīcība, lai saglabātu militāro mantojumu Baltijas jūras piekrastē. Tāpat kā šie militārie objekti vēsturiski veido dažādas sistēmas savā starpā, arī šobrīd jāveic vienota pasākumu sērija, lai to saglabātu un attīstītu tā potenciālu. Vienojošais elements ir Baltijas jūra, kas kopā ar militāro mantojumu spētu veicināt ilgtspējīgas vides attīstību piekrastē.
Atslēgas vārdi: Latvijas militārais mantojums, Baltijas jūra, piekraste
Darbs rakstīts latviešu valodā, tā apjoms ir 48 lapaspuses, ieskaitot 48 attēlus, tam ir 1 pielikums, un izmantoti 33 avoti. |