Abstract |
Profesionālā bakalaura studiju noslēguma darba pētījumu daļā ir apkopota informācija par šķiedrbetonu veidiem un pārbaudīts iespējamais kaņepju šķiedru pielietojums betonā.
Pētnieciskajā daļā ir sniegts ieskats par betona attīstības vēsturi, izceļot posmus, kas attiecas uz šķiedrbetona izmantošanu. Papildus darbā, tiek apskatīti strukturālie elementi, kuros mūsdienās izmanto šķiedrbetonu, kā arī ir apkopotas literatūrā minētās dažādu šķiedrbetonu mehāniskās un
fizikālās īpašības. Lai noteiktu šķiedrbetonu īpašību ietekmējošos faktorus ir veikta literārā analīze par šķiedru daudzumu betonā, to garuma un iezuma attiecību, orientāciju un iemaisīšanas metodēm.
Tā kā šķiedrbetons ir kompozītmateriāls, tad tā īpašības ir atkarīgas no visiem masu veidojošajiem elementiem. Šī iemesla dēļ tika apskatīta informācija par tērauda, polipropilēna, stikla, azbesta, oglekļa un dabīgajām šķiedrām betonā, to pozitīvo un negatīvo ietekmi.
Lai izprastu kaņepju izmantošanas nozīmi cilvēces vēsturē, bakalaura darba analītiskajā daļā tika apkopota informācija par to, kā attīstījusies šī kultūras auga kultivēšana pasaules mērogā. Bez hronoloģiskā secībā izklāstītiem vēstures faktiem, uzmanība ir pievērsta arī iespējamajam
pielietojumam mūsdienās un nākotnē gan Latvijas, gan Pasaules mērogā.
Pētījumā tiek apskatīti dažādi pašmāju pētījumu rezultāti un veikts to īss apkopojums, kā arī apkopoti dati par kaņepju audzēšanu un tās perspektīvām valsts teritorijā.
Eksperimentu daļā ir veiktas 4 dažādu šķiedrbetona paraugu pārbaudes un izveidots salīdzinājums starp iegūtajiem rezultātiem.
Inženierprojekta daļā izstrādāts sporta halles celtniecības projekts, kas sastāv no arhitektūras daļas, būvkonstrukciju sadaļas, inženierkomunikāciju sadaļas, objekta ekonomisko rādītāju daļas,būvdarbu veikšanas daļas, ietverot būvdarbu kvalitātes, darba drošības un vides aizsardzības rādītājus.
Arhitektūras daļa sniedz ieskatu Sporta halles arhitektonisko risinājumu izstrādē, kā arī norobežojošo elementu un ugunsdrošības pasākumu aprēķinā.
Būvkonstrukciju sadaļā plašāk tiek apskatīts Sporta halles atlētiskā bloka tērauda karkass, kas ir aprēķināts četros variantos, ievērojot dažādu soli starp kolonnām un sniedzot ekonomiskākā varianta izvērtējumu. Papildus tērauda konstrukcijām šajā daļā tiek apskatīts arī pamatu iebūves dziļuma aprēķins.
Objekta ekonomisko rādītāju daļā ir izveidots lokālās un koptāmes paraugs esošajam objektam.
Būvdarbu daļa sevī ietver paplašinātu informāciju par būvdarbu veikšanas metodēm, izmantotajiem mehānismiem, kvalitātes kontroles rādītājiem, darba drošību un vides aizsardzību, kopā veidojot apjomīgāko darba daļu.
Diplomprojekta darba apjoms ir 187 lapas puses, kas ietver pētniecisko daļu (A daļu) tekstu 70 lapas pušu apmērā, tai skaitā 11 tabulas un 19 attēlus, kā arī 2 pielikumus, un inženierprojekta daļu (B daļu) ar tekstu 116 lapas pušu apmērā, 15 tabulām, 44 attēliem, 9 pielikumiem un 11 A1 formāta rasējuma lapām. |