Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Siltumsūkņu izmantošanas ēku apkurei izvēles analīze"; diplomprojekts "Bērnudārza piebūve Ulbrokā"
Title in English "Analysis of the Choice of Heat Pumps for Heating Buildings"; Diploma Project "Extension to Nursery School in Ulbroka"
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor J.Kreicburgs
Reviewer U.Lencis
Abstract Diplomdarbs sastāv no divām daļām: pētnieciskās daļas un inženierprojekta daļas. Pētnieciskās daļas uzdevums ir veikt dažādu Latvijā pieejamo apkures veidu salīdzinošo analīzi un veikt individuālajām ēkām piemērotākā autonomā apkures veida izvēli. Darbā tiek analizēti tradicionālie un alternatīvie ēku apkures veidi, katram no tiem ir izvērtētas priekšrocības un trūkumi. Darba gaitā apkures iekārtas ir salīdzinātas no dažādiem aspektiem - ir vērtētas nepieciešamās investīcijas iekārtu iegādē un montāžā, izvērtēta apkures veida ietekme uz vidi un iekārtu uzstādīšanas nosacījumi. Pamatojoties uz priekšrocību un trūkumu analīzi, ir secināts, ka viens no ilgtermiņā perspektīvākajiem apkures veidiem ir ēku siltumapgāde ar siltumsūkni. Darba turpinājumā detalizētāk ir vērtēti dažādi siltumsūkņu veidi, to darbības princips un pielietojums. Darba noslēgumā, pamatojoties uz konkrētu objektu, ir izvērtētas zemes siltumsūkņa uzstādīšanas iespējas un efektivitāte pilsētvidē. Pētnieciskās daļas kopapjoms ir 50 lappuses, tas satur 15 attēlus un tajā ir atsauces uz 31 informācijas avotiem. Inženierprojektā tika izstrādāts bērnudārza ēkas piebūbes projekts. Projekts sastāv no paskaidrojuma raksta daļas un grafiskās daļas. Objekts projektēts Ulbrokā, uz 17 277 m2 liela gruntsgabala, bērnudārza piebūves kopējā platība ir 4 592 m2 . Inženierprojekta apjoms ir 55 lapaspuses, 8 A1 rasējuma lapas un un tajā ir atsauces uz 20 informācijas avotiem. . Darba kopapjoms ir 105 lappuses, tas satur 15 attēlus, 8 A1 rasējuma lapas un tajā ir atsauces uz 51 informācijas avotiem.
Keywords Siltumsūkņu izmantošanas ēku apkurei izvēles analīze
Keywords in English Analysis of the Choice of Heat Pumps for Heating Buildings
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 12.01.2013 12:53:19