Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Ceļu satiksmes negadījumu ar meža zvēriem novēršanas pasākumu analīze” („Brīvības ielas rekonstrukcija Stendē”)
Title in English „Prevention Measures Analysis of Road Traffic Accidents with Wild Beasts” („Reconstruction of Brivibas Street in Stende”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Asist. Z.Lazda
Reviewer
Abstract Bakalaura darba (ar inženierprojektu) tēma ir „Ceļu satiksmes negadījumu ar meža zvēriem novēršanas pasākumu analīze” („Brīvības ielas rekonstrukcija Stendē”). Bakalaura darbs ar inženierprojektu ir izstrādāts atbilstoši izsniegtajam darba uzdevumam un balstoties uz metodiskajiem norādījumiem bakalaura darba ar inženierprojektu izstrādāšanai un aizstāvēšanai studiju programmā „Transportbūves”. Bakalaura darba uzdevums bija apzināt populārākos ceļu satiksmes negadījumu ar meža zvēriem novēršanas pasākumus un to kvalitātes prasības. Analizēt to efektivitāti uz autoceļiem. Populārākie veidi kā tiek mēģināts novērst ceļu satiksmes negadījumus ar meža zvēriem ir brīdinājuma ceļa zīmju un dzīvnieku noteikšanas sistēmu uzstādīšana, nožogojuma gar autoceļa malām izveidošana kā arī ekoduktu un tuneļu izbūve. Latvijā diemžēl nav pietiekami daudz informācijas par ceļu satiksmes negadījumu ar dzīvniekiem raksturu. Vispopulārākais veids, kā Latvijā tiek mēģināts samazināt ceļu satiksmes negadījumus ar dzīvniekiem ir brīdinājuma ceļa zīmju uzstādīšana, kas tomēr ārzemēs skaitās viens no visneefektīvākajiem paņēmieniem. Projektētais Brīvības ielas posms ir valsts reģionālā autoceļa P120 Talsi-Stende-Kuldīga turpinājums Stendes pilsētā, kas nodrošina tranzīta satiksmes plūsmu cauri Stendes pilsētai, kā arī nodrošina pilsētas vietējo satiksmi. Brīvības ielas Stendē rekonstrukcijas galvenais mērķis bija uzlabot autobraucēju komfortu un satiksmes drošību. Tāpat arī parūpēties par gājēju drošību, lai visā ceļa posmā tie varētu pārvietoties pa ietvi nevis pa nomali. Brīvības ielu paredzēts rekonstruēt posmā no Draudzības ielas līdz pilsēta robežai. Ielas brauktuves segums pēc rekonstrukcijas – asfaltbetons. Tāpat tika rekonstruēti arī esošie krustojumi, uzlabojot to redzamību. Visā ceļa posmā ir uzstādītas jaunas I izmēra grupas 1. klases atstarojošās ceļa zīmes un uzklāts jauns horizontālais marķējums. Ielai ir paredzēta gan slēgta, gan vaļēja ūdens atvades sistēma. Kopējais rekonstruējamās ielas garums ir 1047m. Bakalaura darbs sastāv no 47 lapām, 5 tabulām un 29 attēliem. Inženierprojekts sastāv no 66 lapām, 12 tabulām,7 attēliem un 25 rasējumiem.
Keywords meža zvēri, novēršanas pasākumi, Brīvības iela
Keywords in English wild beasts, prevention measures, Brivibas street
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 08.01.2013 10:05:49