Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Organization and Management of International Economic Relations
Title in original language „Latvijas Republikā reģistrēto pašnodarbināto personu eksporta iespējas starptautiskajā tirgū”
Title in English “Opportunities for Self-employed Persons Registered in the Republic of Latvia in the International Market”
Department 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics
Scientific advisor Doc. V.Ozoliņa
Reviewer Doc. A. Auziņa –Emsiņa
Abstract Unas Kundrātes maģistra darbam Latvijas Republikā reģistrēto pašnodarbināto personu eksporta iespējas starptautiskajā tirgū maģistra profesionālā grāda starptautisko ekonomisko sakaru vadīšanā iegūšanai. Ļoti daudz fizisko personu, kas nodarbojas ar roku darinājumu tirdzniecību, kā saimnieciskās darbības formu izvēlas pašnodarbinātā statusu, taču parasti ir pārāk aizņemtas, lai izpētītu, kādas ir to iespējas savu produkciju virzīt starptautiskajā tirgū. Tādēļ darbā tiek pētītas prasības pašnodarbinātā statusa iegūšanai un saglabāšanai, kā arī noteikti iemesli, kāpēc tieši tāda komercdarbības forma kā pašnodarbinātais ir pati piemērotākā komersantiem, kas vēlas pārdot ar rokām darinātas lietas. Tiek veikts arī roku darba novērtējums Latvijā, lai pārliecinātos, ka starptautiskajā tirgū tas tiešām ir augstāks nekā vietējā tirgū, tādējādi apstiprinot eksporta nepieciešamību. Tiek analizēti arī eksportu ietekmējošie faktori, sīkāk izpētot tādus faktorus kā tirgus situācija, likumdošana un dažādu organizāciju atbalsta iespējas. Pētījuma rezultāti tiek apkopoti eksporta iespēju novērtēšanas modelī, un veikta arī eksporta iespēju novērtēšana atsevišķām valstīm. Darbs tiek veidots kā rokasgrāmatu mazajam tirgotājam, kurā tiek uzrādīti dažādi starptautiskās tirdzniecības aspekti, kuri var būtiski atvieglot rokdarbnieka centienus savu preci piedāvāt starptautiskajam pircējam. Izveidotais eksporta iespēju novērtēšanas modelis ir pietiekami konkrēts, lai to varētu piemērot tieši rokdarbniekiem, bet arī pietiekami elastīgs, lai katrs pašnodarbinātais to varētu izmantot atkarībā no paša izgatavotā produkta specifikācijas un izvēlētās valsts eksportam. Darbā ir 3 nodaļas, 100 lpp., 5 attēli, 6 tabulas, 88 bibliogrāfiskā saraksta vienības, 6 pielikumi uz 12 lpp.
Keywords pašnodarbinātie, eksports, rokdarbi
Keywords in English self-employment, eksports, handicraft
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 02.01.2013 12:57:08