Abstract |
Autore Lāsma Grigone diplomprojekta ietvaros apskata Latvijas piejūras ciemu problemātikas risinājuma scenārijus. Izpētot esošo Jūrmalciema situāciju tiek piedāvāta stratēģija ciema turpmākai izaugsmei. Izmantojot pašlaik novārtā atstāto PSRS Krasta apsardzes punkta teritoriju un radot funkciju dažādību attīstāmās teritorijas (14,7ha), ietvaros izveidota vīzija, lai padarītu vietu labāku un nodrošinātu stabilu un harmonisku ciema turpmāko attīstību.
Ņemot vērā novietnes raksturiezīmes Baltijas jūras tiešs tuvums, priežu mežs, klusums, miers, atpūtas iespējas, zināma savrupība, saikne ar apkārtējām pilsētām tiek veidota klusa un mierīga vieta dzīvošanai un spēku atgūšanai pie jūras. Vieta, kas ietver, gan patstāvīgas dzīvošanas, gan īslaicīgas atpūtas un atveseļošanās iespēju harmoniskā piekrastes vidē.
Autore radījusi vairākus arhitektūras objektus, no kuriem detalizēti izstrādāta Vienģimenes dzīvojamā māja, kas kopā ar palīgēkām rada dzīvojamās vides pamatšūnu saimniecību, un Izziņas un saietu nams kas veidots ekoloģisko zināšanu ieguvei, apmaiņai, praktiskai pētniecībai un attīstāmās teritorijas lietotāju kultūras un sadzīves organizēšanai. Dzīveslelpas veidošanai ņemti vērā sociālie, ekonomiskie, ilgtspējības un ekoloģijas aspekti, izveidojot formu valodā tradiconālu un lietošanas ziņā ergonomisku un mūsdienīgu mājokļu kopu. |