Abstract |
Pētniecisko tēmu "Pašattīrošo fasādes apdares materiālu analīze" veido 6 nodaļas. Tiek aplūkota apdares materiālu nozīme ēkā un to attīstības tendences mūsdienās. Viena nodaļa veltīta pašattīrošo materiālu rašanās vēsturei. Kopumā tiek aplūkoti 10 dažādi apdares materiāli, kuriem piemīt pašattīrīšanās īpašības. Aprakstot materiālus tiek izskaidrots to sastāvs, darbības princips, norādīts, kam materiāls paredzēts. Nodaļā par apdares materiālu galvenajām īpašībām aplūkotas mehāniskās, fizikālās, ķīmiskās, estētiskās un kompleksās īpašības, kā arī pēc šīm grupām salīdzināti iepriekš aprakstītie pašattīrošie materiāli. Darbā arī salīdzinātas fasāšu tīrīšanas izmaksas ar pašu materiālu izmaksu. Pētnieciskajā daļā aplūkots hidrofobiskums. Izvēlētas 4 dažādas virsmas ķieģelis, betons, flīze, koks, kas daļēji noklātas ar StoLotusan Color krāsu. Atsevišķi apskatu ar StoLotusan apmetumu noklātu ģipškartonu. Nenokrāsotās daļas puse atstāta bez apstrādes, puse apstrādāta ar virsmu hidrofobizatoru Hidrofobs. Uz katra materiāla 3 dažādajām virsmām uzpilināti ūdens pilieni, kas palielinājumā nofotografēti. Tiek mērīts leņķis, kas veidojas piliena un virsmas saskares punktos. Iegūtie dati tiek analizēti, secināts, kā izvēlētais pašattīrošais līdzeklis maina dažādu materiālu hidrofobās īpašības, uz kuras virsmas īpašības izpaužas visspilgtāk.
Inženierprojekta daļā tiek veikts 16 stāvu biroja ēkas Rīgā būvkonstrukciju aprēķins. Ēka plānā projektēta ar izmēriem 22 x 22 m. Ēkas ārsienas veidotas kā nenesošas no FIBO keramzītzbetona blokiem, ēkas iekšpusē slodzes uzņem dzelzsbetona kolonnas un iekšējais dzelzsbetona sienu kodols, kurā izvietotas arī 2 kāpņu telpas, 3 lifta šahtas un sanitārās telpas. Pārsegumi veidoti no monolītā dzelzsbetona. Ēkai ir savietotais jumts.
Diplomdarba apjoms: 157 lappuses, 63 attēli un 44 tabulas. Grafiskā daļa sastāv no 10 A1 formāta rasējumiem. Darba izstrādē izmantoti 61 literatūras avoti. |