Abstract |
Darbs sastāv no bakalaura un inženiera kvalifikācijas daļas.
Bakalaura daļā pētītas līmētas koksnes loka šķērsgriezuma samazināšanas iespējas, veicot visvairāk noslogoto posmu pastiprināšanu. Tiek salīdzināta dažādu pastiprinājumu veidu efektivitāte, kā arī novērtēta pastiprinošo materiālu aprēķina pretestības izmantošanas pakāpe.
Analizē 11 dažāda pacēluma lokus ar pacēluma-laiduma attiecību 1/7 līdz 1/2. Katrs loks pastiprināts ar 7 dažādiem pastiprinājuma veidiem ar tērauda stiegrojumu, ar neuzspriegtām GFRP (stiklaplasta) un CFRP (oglekļaplasta) lentēm, ar uzspriegtām GFRP un CFRP lentēm, kā arī kombinējot iepriekš minētos pastiprinājuma veidus ar GFRP vai CFRP lentēm uzspriedzot stiegrotus lokus. Loku laidums pieņemts nemainīgs 42 m. Loki slogoti ar sniega un vēja slodzi, kuru normatīvās vērtības attiecīgi s0=1,5 kN/m2 un w0=0,23 kN/m2.
Apkopojot iegūtos rezultātus, var secināt, ka visiem analizētajiem lokiem šķērsgriezuma izmērus nosaka koksnes aprēķina pretestība spiedē vai FRP lentes aprēķina pretestība stiepē. Pārbaudes apstiprināja, ka visvairāk šķērsgriezumu iespējams samazināt, stiegrotu loku uzspriedzot ar CFRP lenti, rezultātā iegūstot līdz 31% lielu kokmateriāla patēriņa samazinājumu.
Inženiera kvalifikācijas daļā izstrādāts tirdzniecības centra projekts. Būve sastāv no divām savstarpēji neatkarīgi strādājošām daļām rāmjiem ar balstā iespīlētiem statiem un līmētas koksnes lokiem jumta konstrukcijā. Veikta jumta paneļa, starpstāvu pārseguma siju, kolonnu un loka pamatu dimensionēšana. Analizēti divi dažādi loki stiegrots un nestiegrots.
Darbs veidots datorrakstā latviešu valodā, grafiskā daļa izstrādāta datorprogrammā ArchiCad 6.5. Darbs sastāv no 273 lapaspuses un 9 A1 rasējumu lapas. Darbā iekļauti 58 attēli, 91 tabulas un 5 pielikumi. Darbā izmantoti 27 literatūras avoti. |