Abstract |
ANOTĀCIJA
Darbs ir veltīts optimizācijas izpētei un automatizētas projektēšanas programmatūras izstrādāšanai. Kā objekts ir izvelēta apgriezta trapecveida kopne, tas ir viena no visvairāk izmantotiem kopnes veidiem modernā būvniecībā, ar to palīdzību var pārklāt lielus laidumus ar ekonomisko materiālu un darba izmantošanu. Ari tā veida kopnei pašmasa tiek pievilkta to uz leju, ka nodrošina tā stabilitāte plaknē, kura ir perpendikulāra laidumam. Trapeciodālas kontūras kopnei, kaut arī ne pavisam atbilst momentu epīras ģeometriskai formai, tomēr tiem ir konstruktīvas priekšrocības, vispirms mezglu vienkāršojumā.
Definēti mērķi:
1. Izpētīt optimizācijas pielietošanu konstrukcijas projektēšanā.
2. Programmas izstrādāšana optimālas kopnes projektēšanai, kuras darbības rezultāta tiek piešķirti optimālie profili kopnes sastāvdaļām (augšēja, apakšējā josla un atgāžņi). Pie nosacījumam, ka lietotājs var ievadīt kopnes laidumu, vēlamo kopnes augstumu, vēlamo paneļu skaitu augšēja joslā, ka arī ievadīt slodzes no sniega un no jumtas seguma. Ka arī var izvelēties funkcionālu.
Darba rīki: ANSYS v 14.0, lai nodrošināt automatizēto ģeometrijas projektēšanu, taisīt aprēķinus un pārbaude optimizācijas rezultātam. EdaOPT lai izstrādāt eksperimentālo plānu, analizēt rezultātus no ANSYS, taisīt aproksimāciju un optimizēt kopni. Microsoft Excel bija izmantots lai apstrādāt dažāda veida rezultāta failus.
Darbā tiek izskatīti 3 dažādas kopnes, 2 no tiem bija vienāda ģeometriska formā, tikai atšķīrējas paneļu skaits, un viena kura bija slogota citādi un arī kurai bija cita ģeometriska forma (tas forma tiek apzīmēta kā neloģiska, jo pie laiduma 36 m tiek ieprojektēts 1.5 m augstums). Tie ir analizēti, tiek aprakstīti aproksimācijas funkcijas. Ir pierakstītas pētīšanas rezultāti un rezultāti starp dažādiem programmas izstrādāšanas posmiem.
Darbs ir uzrakstīts angļu valodā. Sakumā ir īss apraksts latviešu valodā. Darba izstrādāšanai ir izmantoti 15. literatūras avoti angļu, latviešu un krievu valodās.
|