Abstract |
Anotācija
Pētījumā Mikrokontakta printēšana- pirmie soļi baktēriju mikro režģa izveidē tika pētītas iespējas kā ar mikrokontakta printēšanas tehnoloģiju varētu izveidot mikrorežģi kura mērķis būtu organizēti, iepriekš definētā attālumā izvietot lielu skaitu individuālu Escherichia coli baktēriju. Galvenais darba mērķis ir izveidot vienkāršu, lētu un ērti pielietojamu metodi mikro režģa izveidošanai. Pētījums sastāvēja no 2 galvenajām uzdevumiem:
1. Izmantojot kādu no mikro ražošanas tehnoloģijām, izveidot negatīvu formu no kuras varētu iegūt mikro režģa atspiedumu
2. Izanalizējot dažādus parametrus, atrast un aprakstīt optimālu tehnoloģiju kvalitatīva mikro režģa izveidei
Darbs sastāv no teorētiskās un eksperimentālās daļas. Teorētiskajā daļās ir apskatītas dažādas alternatīvas tehnoloģijas mikro režģu izveidošanai (adatas printēšana, mikro kanāli, dip-pen litogrāfija, membrānu mikrorežģi, fotoķīmijas mikrorežģi, bez kontakta adatas printēšana, inkjet printēšana, mikro plūsmas tehnoloģija ), kā arī izanalizētas pētījuma daļā izmantotās vielas, un tehnoloģijas (Escherichia coli baktērijas un dažāda iespējas to piesaistei pie virsmas, polidimetilksiloksāns (PDMS) - tā īpašības un iespējas spiedoga izgatavošanai, silīcija forma un litogrāfijas metodes tās izgatavošana, kā arī izmantotās mikroskopijas metodes gaismas un fluorescences ). Eksperimentālajā daļā ir uzskaitīti eksperimentu apstākļi, lietotās ierīces, to uzstādījumi un izanalizēti pie dažādiem parametriem iegūtie rezultāti uz uzskaitītas atklātās sakarības. Nobeigumā tiek piedāvāta uz eksperimentu rezultātiem balstītas metodes, mikrokontakta printēšanas uzlabošanai.
Darbs ir 62 lappušu garš un satur 4 tabulas, 44 attēlus, 50 literatūras atsauces. |