Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Reaktīvās jaudas kompensatora projektēšana A/S "Rīgas piena kombināts" sauso piena produktu ražotnei"
Title in English "Design of Reactive Power Compensator for Dairy Product Manufacturing Unit at JSC "Riga Milk Combinate"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor O.Krievs
Reviewer
Abstract Inženierdarbs ir veltīts reaktīvas jaudas kompensatora izvēlei Rīgas piena kombināta sauso piena produktu ražotnes galvenās sadales otrajai sekcijai. Darba pirmajā nodaļā ir dots ieskats reaktīvas jaudas jēdzienā un tas kompensācijas iespējās. Otrajā nodaļā tiek apskatītas nesinusoidālo tīkla strāvu rašanas iemesli, kā arī to ietekme uz sprieguma kvalitāti un iekārtu darbību. Trešajā nodaļā ir aprakstīti Rīgas piena kombinātā veiktie tīkla kvalitātes mērījumi. Ceturtajā nodaļa ir veltīta sistēmas analītiskam aprēķinam, kur par pamatu ir ņemta kompensatora vienfāzes ekvivalentā shēma, bet piektajā nodaļā ir veikta reaktīvās jaudas kompensatora elementu izvēle saskaņā ar ražotāja ieteikumiem. Darbs sastāv no 59 lapaspusēm, 5 nodaļām 38 attēliem, 5 tabulām un 4 pielikumiem.
Keywords Reaktīvā jauda, kompensācija,baterijas, filtri, harmonikas,sprieguma kvalitātes merījumi
Keywords in English reactive power, compensation, capacitor banks, harmonic filter inductors
Language lv
Year 2010
Date and time of uploading 19.04.2011 12:58:05