Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Business Logistic
Title in original language „Kravu transportēšanas izmaksu samazināšanas iespējas starptautiskā ražošanas uzņēmumā SIA „Cytec Latvia””
Title in English “Opportunities for Cost Reduction of Cargo Transportations in the International Company “Cytec Latvia” Ltd.”
Department 22300 Institute of International Business and Customs
Scientific advisor Prof. N.Sprancmanis
Reviewer Lekt. J.Kuškins
Abstract Diplomprojektu „Kravu transportēšanas izmaksu samazināšanas iespējas starptautiskā ražošanas uzņēmumā SIA „Cytec Latvia”” izstrādājusi Uzņēmējdarbības loģistikas studente Madara Linde. Diplomprojektā apskatīta iespēja jūras transportu aizvietot ar sauszemes transportu, ņemot vērā, ka jūras transporta pakalpojumi šobrīd ir grūti pieejami. Pašreizējā situācijā sauszemes transporta izmantošana jūras pārvadājumu vietā dod iespēju ietaupīt 160 EUR mēnesī. Tāpat diplomprojektā aplūkota transporta radītā ietekme uz vidi. Ņemot vērā transporta veidu aizvietošanu, videi kaitīgo CO2 iznešu daudzums palielinās no 4,74 kg par kravas piegādi uz 7,5 kg. Šī iemesla dēļ autore piedāvā uzņēmuma izskatīt savas prioritātes un gadījumā, ja videi kaitīgās ietekmes samazināšana ir svarīgāka par transporta izmaksām, tad kravu transportēšanai tomēr jāizmanto jūras transports, pārvadājot kravu ar kravas kuģiem, kuru kravnesība ir lielāka par 8000 dwt jeb 400 konteineru ar izmēru 20 pēdas. Tas nodrošinās kaitīgo izmešu daudzumu 3,38 kg apmērā par veikto pārvadājumu. Diplomprojekta izstrādē izmantoti 24 literatūras avoti, to skaitā grāmatas, interneta resursi un uzņēmuma publicētie un nepublicētie materiāli. Diplomprojekts izklāstīts uz 55 lappusēm, iekļaujot 4 tabulas un 23 attēlus.
Keywords Diplomprojekts, bakalaurs, transporta izmaksu samazināšana, CO2 izmeši
Keywords in English Diploma project, Bachelor, reducing transportation costs, CO2 emmision
Language lv
Year 2012
Date and time of uploading 23.05.2012 10:43:23