Abstract |
Maģistra darbs pēta industriālā mantojuma revitalizāciju, fokusējoties uz aprites ekonomikas principiem. Pētījums aplūko industriālās infrastruktūras nozīmi pilsētvidē un sabiedrībā, kā arī analizē dažādus piemērus un lomas šajā revitalizācijas procesā.
Galvenie pētījuma uzdevumi ir vērtēt industriālā mantojuma vērtību, izpētīt apritīgas ekonomikas pamatprincipus un to integrācijas iespējas, kā arī analizēt adaptīvas atkalizmantošanas praksi. Pētījumā tiek izmantotas dažādas metodes, piemēram, kvalitatīvās un kvantitatīvās analīzes metodes, sabiedrības viedokļa aptaujas un intervijas.
Galvenā pētījuma novitāte ir apritīgas ekonomikas principu piemērošanas izvērtējums industriālā mantojuma kontekstā, izmantojot Latvijas piemērus un izveidojot attīstības modeli. Teksts ir noderīgs orientējošs avots industriālā mantojuma revitalizācijas projektos un var kalpot kā pamats turpmākiem pētījumiem šajā jomā.
Maģistra darbs sastāv no trim nodaļām un deviņām apakšnodaļām. Galvenās nodaļas: 1.Apritīgas ekonomikas izmantošana industriālā mantojuma revitalizācijā. 2. Aprites ekonomikas integrācija pilsētas reģenerācijā.3. Mūsdienīga industriālā mantojuma reģenerācija Maģistra darbu veido 59 lapaspuses, darbā iekļauti 35 attēli, 82 informācijas avoti un izdarīti 10 secinājumi. Pielikums satur sabiedrības aptaujas anketu, aptaujas rezultātus, intervijas jautājumus un intervijas.
Atslēgas vārdi: industriālais mantojums, aprites ekonomika, pilsētvides reģenerācija, ilgtspējīga attīstība, industriālās ēkas, kultūras mantojums, industriālā mantojuma attīstības modelis. |