Abstract |
Pašreizējā Šrilankas izglītības kontekstā tiešsaistes resursi, piemēram, tīmekļa mācību platformas, tiek nepietiekami izmantoti, jo trūkst izglītojamo iesaistes. Šrilankā valdošo sociālekonomisko apstākļu dēļ studentu iesaistīšana izglītības tīmekļa vietnēs sniedz tālejošus ieguvumus. Lai uzlabotu izglītojamo iesaistīšanos E-mācību platformās, šajā pētījumā tika eksperimentēts ar asinhronajiem lietotāju rīkiem. Pētījums analizē asinhrono lietotāju rīku efektivitāti pieejamības, personalizācijas potenciāla un sadarbības iespēju ziņā salīdzinājumā ar sinhronajiem lietotāju rīkiem. Maģistra darba mērķis ir izstrādāt stratēģijas, kas veicina izglītojamo iesaisti izglītības tīmekļa vietnēs, izmantojot iebūvētus asinhronos lietotāju rīkus. Tas tiek īstenots, veicot literatūras apskatu, AB testēšanu un lietotāju pieredzes aptauju. Literatūras apskatā tiek identificēti bieži izmantoti lietotāju rīki, kas veicina izglītojamo iesaisti, kā arī izstrādāta veiktspējas matrica, izmantojot Google Analytics datus. Tiek izstrādātas divas identiskas izglītības tīmekļa vietnes, lai veiktu AB testēšanu.
Pētījuma galvenie konstatējumi iegūti, analizējot tīmekļa datplūsmas datus no AB testēšanas un lietotāju pieredzes aptaujas. AB testēšana parādīja, ka tīmekļa vietne A pārspēja tīmekļa vietni B. Gan aprakstošā, gan inferenciālā statistiskā analīze konsekventi apstiprināja vienu un to pašu modeli, kas atbalstīja hipotēzi.Korelācijas analīzes rezultāti atklāja, ka asinhronā lietotāja rīka elastība pieejamības, personalizēšanas un sadarbības aspektos ievērojami ietekmē izglītojamo iesaisti izglītības tīmekļa vietnē. Izklāstītā hipotēze apstiprinājās kā precīza. Šie konstatējumi būtiski ietekmē izglītības tehnoloģijas Šrilankas kontekstā, un nepieciešams veikt turpmākus pētījumus.
Darbs sastāv no 109 lapām, 5 nodaļām, 37 figurām, 22 tabulām un 3 pielikumiem.
Atslēgvārdi: e-pedagoģija, e-mācīšanās, tīmekļa optimizācija, asinhroni lietotāju rīki, izglītojamo iesaiste, Šrilanka, digitālās humanitārās zinātnes |