Abstract |
Šis darbs ir veltīts sistēmu dinamikas tehnoloģijas pielietošanai piegādes ķēdes darbību analīzei un uzlabošanai. Mūsdienu piegādes ķēdes kļūst arvien sarežģītākas un dinamiskākas, izraisot tādas problēmas kā nepareiza krājumu pārvaldība, transportēšanas kavējumi un pieprasījuma mainīgums. Pētījumā tiks mēģināts risināt šīs problēmas, izmantojot sistēmas dinamiku, lai modelētu atgriezeniskās saites cilpas, aizkavēšanos un nelineāras attiecības piegādes ķēdēs.
Pētījums ietver šādus mērķus:
Pārskats par galvenajām problēmām piegādes ķēdes pārvaldībā un darbībā: stratēģiskā
plānošana, veiktspējas optimizācija un lēmumu atbalsts.
Tiek analizētas simulācijas pieejas, piemēram, diskrētu notikumu un aģentu
modelēšana; starp tiem īpaša uzmanība tiek pievērsta sistēmas dinamikai.
Tiek pētīta noteikta uzņēmuma piegādes ķēdes struktūra un process, lai rezultātus
iekļautu kontekstā.
Cēloņsakarības diagrammas izstrāde, kas parāda piegādes ķēdes savstarpējo atkarību
un atgriezeniskās saites mehānismus.
Sniegt praktiskus ieteikumus piegādes ķēdes efektivitātes uzlabošanai, izmaksu
samazināšanai un veiktspējas uzlabošanai, pamatojoties uz simulāciju ieskatiem.
Šis darbs parāda, kā sistēmas dinamikas modelēšana var efektīvi noteikt vājās vietas, samazināt neefektivitāti un uzlabot izpratni par piegādes ķēdes uzvedību. Rezultāti veicina akadēmiskās diskusijas piegādes ķēdes analīzes jomā un praktiskos lietojumos, nodrošinot uzņēmumus ar instrumentiem, lai pielāgotos dinamiskai un nenoteiktai videi. Šis pētījums uzsver novatorisku modelēšanas metožu nozīmi ilgtspējīgu, efektīvu un elastīgu piegādes ķēdes darbību īstenošanā.
Tā mēdz izmantot sistēmas dinamiku, lai veiktu kritiskāku analīzi un uzlabotu piegādes ķēdes darbību. Šie jaunie piegādes ķēžu veidi rada lielas problēmas uzņēmumiem, jo pieprasījums ir mainīgs, krājumi ir nepareizi pārvaldīti un aizkavējas transportēšana, kas rada neefektivitāti un palielina izmaksas. Tās mērķis ir izpētīt pilnu sistēmas dinamikas potenciālu kā modelēšanas pieeju šādām atgriezeniskās saites cilpām, kavējumiem un nelineārām
attiecībām, lai uzņēmumi varētu efektīvi identificēt vājās vietas uzlabotai darbībai.
Tas sākas ar dažu galveno izaicinājumu apspriešanu piegādes ķēdes pārvaldībā, kas cita starpā ietver tādus aspektus kā ķēdes sarežģītība, stratēģiskā plānošana un tās veiktspējas optimizācija. Tālāk tiek apskatītas vairākas simulācijas pieejas: diskrētu notikumu un aģentu modelēšana un jo īpaši sistēmas dinamika. Tiek veikta gadījuma izpētes struktūras un biznesa procesu modelēšana kāda uzņēmuma piegādes ķēdē. Ir izstrādāta cēloņsakarības diagramma un sistēmas dinamikas modelis, lai vizualizētu sarežģītās savstarpējās atkarības un atgriezenisko saiti, kas ietekmē piegādes ķēdes uzvedību. Ir veikta scenāriju analīze, lai noteiktu stratēģijas efektivitātes uzlabošanai, izmaksu samazināšanai un vispārējās veiktspējas uzlabošanai.
Apjoms: Darbs sastāv no 100 lapām, tajā skaitā 4 attēli, 2 tabulas un 78 informācijas
avoti |