Form of studies |
Professional Bachelor |
Title of the study programm |
Maritime Transport - Marine Engineering |
Title in original language |
Amonjaka un metāna kā gāzveida degvielu salīdzinošā analīze un to pielietojuma iespējas kuģu galvenajos dīzeļdzinējos |
Title in English |
Comparative analysis of ammonia and methane gaseous fuels and their applicability in the main diesel engines of ships |
Department |
Latvian Maritime Academy |
Scientific advisor |
Renāte Kalniņa |
Reviewer |
Rauls Klaucāns |
Abstract |
Diplomprojekta nosaukums: Amonjaka un metāna kā gāzveida degvielu salīdzinošā analīze un to pielietojuma iespējas kuģu galvenajos dīzeļdzinējos
Tēmas aktualitāte: Pieaugošās globālās prasības samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas rada nepieciešamību kuģniecības nozarei pāriet uz ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem enerģijas avotiem. Amonjaks un metāns tiek uzskatīti par perspektīvām alternatīvām gāzveida degvielām, kas var veicināt kuģošanas dekarbonizāciju, taču to pielietojums saskaras ar dažādiem tehniskiem, ekonomiskiem un drošības izaicinājumiem.
Diplomprojekta mērķis ir izvēlēties piemērotāko dzinēju dotajam kuģa datiem, izveidot dzinēja pases diagrammu, aprēķināt un izveidot dzinēja indikatora diagrammu, kā arī izkārtojuma un vilces diagrammu. Veikt salīdzinošu analīzi par amonjaka un metāna izmantošanu kā gāzveida degvielas kuģu galvenajos dīzeļdzinējos. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi ir noteikti sekojoši uzdevumi:
1. Veikt gajības aprēķinu.
2. Veikt dīzeļdzinēja aprēķinu.
3. Izpētīt standartus un normatīvos aktus dažādu starptautisko organizāciju un nacionālo institūciju kontekstā saistībā kuģa radītajām emisijām.
4. Izpētīt un analizēt zinātniskās publikācijas, pētījumus par amonjaka un metāna izmantošanu kuģa galvenajos dzinējos.
5. Salīdzinoši novērtēt gāzveida degvielu amonjaka un metāna ražošanas tehnoloģijas, uzglabāšanas metodes, ietekmi uz apkārtējo vidi, ekonomiskos aspektus un dzinēju pielāgošanas iespējas.
6. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem izstrādāt priekšlikumus amonjaka un metāna kā gāzveida degvielu izmantošanai.
7. Izstrādāt rasējumus: sprauslai, smidzinātājam, iesmidzinātaja adatai, pretestības termometram, trīsgājienu vārstam ar aktuatoru.
Diplomprojekts satur: 98 lpp., 2 pielikumus, 10 tabulas, 37 attēlus un literatūras sarakstu, kas ietver 40 bibliogrāfiskos nosaukumus. |
Keywords |
Emisijas, uzglabāšana, ražošana, sistēma, process, enerģija, tehnoloģija, efektivitāte, spiedien, temperatūra, CO2, N2O, NOx |
Keywords in English |
Emissions, storage, production, system, process, energy, technology, efficiency, pressure, temperature, CO2, N2O, NOx |
Language |
lv |
Year |
2024 |
Date and time of uploading |
11.12.2024 10:39:55 |