Abstract |
Fibrobetons ir aktuāls materiāls, jo spēj aizvietot dzelzsbetonu, fibras betonā pilda stiegrojuma funkciju un būvdarbu laika patēriņš ir daudz mazākas. Darba mērķis - noteikt, kā fibras ietekmē fibrobetona stiprību. Tika apkopota informācija par fibru veidiem un to ietekmi uz betonu.
Pētnieciskais darbs sastāv no ievada, kurā tiek dota fibrobetona definīcija, īss ieskats tā mehāniskajās īpašībās, aktualitāte un ekonomiskie apsvērumi, raksturota problēmas būtība, pielietojums, noteikti darba mērķi un risināmie uzdevumi.
Pēc ievada seko paskaidrojuma raksts, kurā tiek aprakstīti fibru veidi pēc to formas, izvietojuma betona elementā un mehāniskām īpašībām, tiek apskatīta fibrobetona pārbaude spiedē, doti secinājumi par iegūtiem rezultātiem.
Darba nobeigumā ir secinājumi par veikto darbu un ir ieskicēts tālāko pētījumu virziens.
Bakalaura daļas apjoms 49 lpp., 12 att. un 4 tabulas. Darba uzrakstīšanā tika izmantotas grāmatas un raksti no interneta. Bibliogrāfiskais saraksts satur 11 avotus.
Inženierprojekta galvenais uzdevums - tehniski ekonomiski optimālākais sporta zāles projekts, ņemot vērā LBN prasības, dažādu dienestu projektēšanas uzdevumus un arhitektoniskās prasības. Sporta zāle ir angārs ar izmēriem 65x20m ar nesošām tērauda kolonnām un tērauda jumta kopnēm. Ārsienu un jumta konstrukcija no sendvičpaneļiem.
Inženierprojektā „Skolas sporta zāle, tiek veikti dažādu nesošo konstrukciju aprēķini, apskatītā būvdarbu organizēšana un tehnoloģija, salīdzināti dažādu konstrukciju ekonomiskie rādītāji,
izstrādāti konstrukciju detalizēti rasējumi, kā arī aprēķinātas būvdarbu un būvmateriālu izmaksas.
Inženierprojekta daļas apjoms ir 70 lappuses un 8 A1 formāta lapas rasējumiem. Bibliogrāfiskais saraksts satur 28 avotus. |