Abstract |
Katra programmēšanas valoda spēj reaģēt uz negaidītām situācijām. Izņēmuma apstrādes kontekstā programmēšanas valodas var iedalīt divās daļās. Pirmā daļā ir visas valodas, kurām nav sava izņēmuma apstrādes mehānisma. Otrā daļa ir valodas kuriem ir savs izņēmuma apstrādes mehānisms, kas spēj efektīvi novērst negaidītas situācijas sistēmas izpildlaikā. Tādās programmēšanas valodas, kā Python, Java, Kolin un Go piedāvā iebūvētu izņēmuma apstrādes mehānismu, nodrošinot programmas pareizu darbību, atvieglojot izņēmuma novēršanu, uzturot programmas tālāko darbību.
Šajā darbā tiek veikta padziļināta izpēte par izņēmuma apstrādes mehānismiem dažādās programmēšanas valodās, piedāvājot salīdzinājumu starp citām valodām un detalizētu izpēti, par to pielietojumu konkrētās situācijās, kuras atspoguļo reālas dzīves situācijas gan mazos, gan lielos projektos.
Darba sākumā tiek sniegts visaptverošs ievads izņēmuma apstrādes jēdzienā, nozīmē un būtībā. Kādos gadījumos tiek pielietota un ignorēta izņēmuma apstrāde, kādi ir atšķirīgie veidi, kā apstrādāt un izraisīt izņēmumus. Nākamā posmā sekos praktiski piemēri izņēmuma apstrādes izpētē, kā arī tiek veikta veiktspējas salīdzināšana un analīze izņēmuma apstrādē dažādas programmēšanas valodās.
Šī darba mērķis ir analizēt un salīdzināt izņēmuma apstrādes mehānismu veiktspēju dažādas programmēšanas valodās. Balstoties uz praktiskiem izņēmuma apstrādes pielietošanas piemēriem un veiktspējas rezultātiem, tiks izstrādāta rekomendācija programmētājiem, kura ļaus neatkarīgi no pieredzes rakstīt drošas un efektīvas sistēmas, zinot visas izņēmuma apstrādes nianses un klupšanas akmeņus.
Darba metodoloģija ietver zinātnisko avotu analīzi, valodu dokumentācijas pārskatu un interneta forumu izpēti par jaunākām izņēmuma apstrādes pieejām. Šī metodoloģija nodrošina teorijas un praktiskas daļas apvienošanu, nodrošinot ticamus un noderīgus rezultātus.
Šis bakalaura darbs sastāv no 90 lapām, ieskaitot 3 attēlus, 7 tabulas un 7 pielikumus. |