Abstract |
Suzanska V. (2024). Iekšējas kvalitātes kontroles sistēmas pilnveide Nodrošinājuma valsts aģentūrā: Maģistra darbs. Vadītājs Mg. G. Robertsone. RTU IEVF, maģistra profesionālo studiju programma “Visaptverošā kvalitātes vadība”.
Maģistra darbs rakstīts latviešu valodā, to veido ievads, trīs daļas, secinājumi un priekšlikumi. Darba apjoms ir 89 lpp., tajā iekļauti 14 attēli, 25 tabulas, 6 formulas. Bibliogrāfiskajā sarakstā ietverti 15 avoti latviešu un 34 avoti angļu valodā. Darbam pievienoti 7 pielikumi.
Darba mērķis ir veikt iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas un ar to saistīto ietekmes faktoru novērtējumu un izstrādāt priekšlikumus Nodrošinājuma valsts aģentūras iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas pilnveidei, lai nodrošinātu kvalitatīvu iestādes darbu izpildi.
Pirmajā daļā tika apzināti un apkopoti teorētiskie aspekti par iekšējās kvalitātes kontroles sistēmu, integrētās vadības sistēmu, identificēti iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas ietekmējošie faktori, ka arī izvērtēta informācija par pielietotajām pētījumu metodēm. Rezultātā tika iegūta teorētiskā bāze maģistra darba turpmākajai izstrādei.
Otrajā daļā veikts iekšējais audits, kuru rezultātā tika iegūta informācija izvērtējumam par iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas integrācijas pakāpi, veikta iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas ietekmes faktoru identificēšana un to darbības ietekmējošo faktoru novērtējums, kas ļāva apkopot ekspertu viedokļus un analizēt to vienprātību par iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas darbības ietekmējošiem faktoriem. Tika konstatētas ar kvalitātes zudumu saistītas izmaksas, kas identificē iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas nepilnības.
Trešajā daļā ir izstrādāti priekšlikumi Nodrošinājuma valsts aģentūras iekšējās kvalitātes kontroles sistēmas pilnveidei un to integrāciju iestādes vadības sistēmā. Veikts pilnveides priekšlikumu izmaksu aprēķins un ieguvumu analīze, ka arī ieguldījumu un atmaksāšanas periods.
Nozīmīgākie secinājumi un priekšlikumi: integrēto vadības sistēmu audita novērojums, atklāja, ka organizācija neveic procesu kvalitātes mērķu mērījumus, kas rada ietekmi uz organizācijas sasniedzamiem darbības rezultātiem, kas savukārt ietekmē stratēģisko mērķu sasniegšanu. Identificētais neefektīvs un visgrūtāk kontrolējamais process, kas rada finansiālos zaudējumus, jo nepilnvērtīgi tiek īstenota saistošo Ministru kabineta noteikumu Nr.326 izpilde, kas iekļauj iekšējās kontroles sistēmas savstarpēji saistīto elementu funkciju “uzraudzības’’ un “kontroles” izpildes nodrošināšanu. Tāpēc ir izvirzīti divi priekšlikumu projekti lai paaugstinātu iespējas sasniegt organizācijai izvirzītos mērķus, uzlabot darba izpildes kvalitāti. |