Abstract |
Katram cilvēkam vajag ēst augļus un dārzeņus, lai saņemtu nepieciešamus minerālvielas un vitamīnus, tāpēc dažiem jāpērk tos veikalā, dažiem ir iespēja audzēt tos siltumnīcā vai dārzā. Siltumnīcas izmantošana prasa daudz resursus, teritorijas un cilvēka laika, kas mūsdienās pasaulē var būt problemātiski, ņemot vērā ātro dzīves tempu lielajās pilsētās.
Intelektuālas sistēmas mūsdienās ir kļuvušas par neatņemamu siltumnīcas sastāvdaļu, nodrošinot augstu ražīgumu un efektīvu resursu patēriņu (ūdens, elektrība u.t.t.), kas palīdz cilvēkiem samazināt izmaksas un patērēto, uz augšanas procesu, laiku. Šīs sistēmas spēj analizēt esošo situāciju (temperatūra, mitrums, CO2 daudzums u.t.t.) un reaģēt uz izmaiņām vides apstākļos, lai augu augšanas process būtu stabilāks un ātrāks.
Bakalaura darbā ir aprakstīta intelektuālo sistēmu siltumnīcas vadībai izstrādes nozīmīgums, tostarp datu vākšanas, analīzes un automatizētas vadības principi. Tiek apskatītas esošas tehnoloģijas un jaunāki pētījumi jomā, kuri ir saistīti ar lauksaimniecību, siltumnīcas automatizāciju un algoritmiem.
Intelektuāla sistēma izmanto sensorus, lai uzraudzītu temperatūru, mitrumu, gaismas intensitāti un citus parametrus, kuri ir svarīgi priekš augšanas procesam, ka arī, izmantojot algoritmus, sistēma analizē iegūtos datus un automātiski pielāgo siltumnīcas apstākļus, lai nodrošinātu labvēlīgus apstākļus iekšā.
Šīs darbs piedāvā ieskatu uz intelektuālo siltumnīcas prototipu ar 4 dažādam vadības zonām.
Dati par darba apjomu – 76 lappušu, 6 attēlu, 5 tabulu, 6 pielikumu un 94 izmantoto informācijas avotu skaits. |