Abstract |
Nanošķiedras ir jauna nanomateriālu klase, kam ir īpašas īpašības, galvenokārt pateicoties ārkārtīgi augstajai virsmas un tilpuma attiecībai salīdzinājumā ar parastajām šķiedrām. Īpašās īpašības ir liela virsmas laukuma attiecība pret tilpumu, augsta porainība, mazs poru izmērs, zems blīvums. Šīs unikālās īpašības padara nanošķiedru piemērotu daudziem lietojumiem, piemēram: biomedicīnas inženierijā, ūdens attīrīšanā, brūču dziedēšanā un brūču pārsiešanas lietojumos.
Visizplatītākā nanošķiedru sagatavošanas metode ir elektrovērpšana. Tas var iegūt īpaši plānas šķiedras no dažādiem materiāliem, tostarp polimēru nanokompozītiem, piemēram, keramikas un citiem materiāliem. Šajā pētījumā nanošķiedras paklājs tiek iegūts no polimēra PAN (poliakrilnitrila), kas sajaukts ar DMF (dimetilformamīdu), t.i., šķīduma pagatavošanai tiek izmantots 8% mas./PAN/DMF. Trīs nanošķiedru paklāji tiek sagatavoti no elektrovērpšanas, un paraugi tiek sagriezti paraugos ar nanošķiedrām, kas izlīdzinātas garenvirzienos un šķērsvirzienos. Šajos paraugos nanošķiedru paklāju pāris tiek turēti atsevišķi, ko var izmantot salīdzināšanai ar nanošķiedras paklājiem, kas ir iegremdēti PVA (polivinilspirta) šķīdumā. Šī darba mērķis ir pētīt un analizēt nanošķiedras paklājus, kas piepildīti ar nanotukšumiem; kur no šķīduma tika sagatavoti paklāji ar pildvielas palīdzību, kas sagatavota no PVA (polivinilspirta) destilētā ūdenī. Paraugi tiek sagatavoti, iegremdējot PAN paraugus ar dažādiem PVS procentiem, un tiek pārbaudīti, lai pierādītu, ka nanotukumu piepildījums var palielināt stiepes izturību un mehāniskās īpašības, kas ir jauna pieeja izvēlētajai nanomateriālu kombinācijai.
Paraugiem tiek veikts stiepes tests, paraugiem tiek mērīta porainība ar PVS un pēc tam salīdzināta ar skaitliskās analīzes un analītisko metožu mehānisko īpašību rezultātiem. Pārbauda arī vairākus PVA plēves paraugus, lai zinātu PVS īpašības.
Šis darbs sastāv no 53 lappusēm, 36 attēliem, 10 tabulām un 32 atsaucēm. |