Abstract |
Inženierprojekta mērķis ir izstrādāt daudzfunkcionālu fantomu hēlija, oglekļa un skābekļa jonu terapijas iekārtu ikdienas kvalitātes kontroles pārbaudēm, kas sastāvēs no jonizācijas kameras, ķīļa un matricas, nodrošinot šādus starojuma kūļa parametru mērījumus:
• absorbētās dozas maksimuma dziļumu starojuma enerģijām, kas atbilst klīniskajam diapazonam no 50 līdz 300 mmH2O_ekvivalents, ar precizitāti +/- 1 mmH2O_ekvivalents;
• zīmuļkūļa izmēru diapazonā 2 līdz 20 mm (izocentrā, FWHM), ar precizitāti +/- 10%;
• zīmuļkūļa pozīciju ar precizitāti +/- 1 mm (izskatot maksimālās pozīcijas laukā 30 x 30 cm izocentrā).
Inženierprojekta aprakstošā daļa sastāv no literatūras apskata par daudzfunkcionālā fantoma moduļu elementiem jonu terapijas ikdienas kvalitātes kontroles pārbaudēm, daudzfunkcionālā fantoma konstrukcijas un tehnisko prasību apraksta, fantoma koncepcijas, tehniskā uzdevuma, variantu salīdzinājuma, inženieraprēķiniem un Monte Karlo simulāciju rezultātiem, tehnoloģiskajiem aprēķiniem un detaļas izgatavošanas procesa, prasībām daudzfunkcionālā jonu terapijas ikdienas kvalitātes kontroles pārbaužu fantoma izvietojumam klīniskajā telpā, fantoma tehniskā apraksta un izmantošanas tehnoloģijas, izgatavošanas izmaksu aprēķina, specifiskām prasībām daudzfunkcionālā jonu terapijas ikdienas kvalitātes kontroles pārbaužu fantoma izmantošanai atbilstoši darba aizsardzības, civilās aizsardzības un vides aizsardzības prasībām. Darba noslēgumā aprakstīti secinājumi un rekomendācijas par daudzfunkcionālā fantoma izstrādi.
Darba rezultātā izstrādāts daudzfunkcionāls fantoms jonu terapijas ikdienas kvalitātes kontroles pārbaudēm, kas spēj nodrošināt šādu precizitāti klīniskajā diapazonā:
• maksimuma dziļums +/- 0.5 mm
• zīmuļkūļa pozīcija +/- 1.0 mm
• zīmuļkūļa izmērs +/- 0.2 mm
Inženierprojekta aprakstošo daļu veido 87 lapas, kas sarakstītas latviešu valodā. Aprakstošajā daļā izvietoti 25 attēli, 16 tabulas un 6 formulas. Aprakstošās daļas izstrādē izmantoti 47 literatūras avoti. Inženierprojekta grafiskā daļa satur rasējumus, kas kopumā izkārtoti uz 7 A1 formāta lapām. Grafiskajai daļai papildus aprakstīta tehniskā specifikācija uz 1 A4 formāta lapas. |