Abstract |
Ērika Freimaņa bakalaura darbā ar projekta daļu “Ugunsdrošības paaugstināšana ražošanas ēkās ar automātiskām ūdens ugunsdzēsības sistēmām” ir izpētītas ūdens stacionārās ugunsdzēsības sistēmas, to projektēšana un uzbūve.
Darba tēma ir aktuāla, jo neskatoties uz to, ka Latvijā kopējais ugunsgrēku gadījumu skaits pēdējo gadu laikā ir samazinājies, ražošanas sektorā, tas joprojām ir augsts un 2022. gadā, salīdzinot ar 2021. gadu, ir palielinājies par 1,24%. Pēc Starptautiskās Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu asociācijas Statistikas centra datiem (CTIF), Latvijas ugunsdrošības situāciju raksturojošie rādītāji ir vieni no sliktākajiem to pasaules valstu vidū, kurās tiek apkopota šāda veida informācija.
NFPA dati liecina, ka sprinkleru automātiskās ugunsdzēsības sistēmas ir efektīvs veids, kā būtiski samazināt risku ugunsdrošībā, īpaši ražošanas sektorā, jo tās ātri reaģē un efektīvi dzēš ugunsgrēku, kas ļauj ievērojami ierobežot zaudējumu apmēru.
Bakalaura darbs sastāv no teorētiskās un projektu daļas.
Darba teorētiskajā daļā ir veikta literatūras izpēte un analīze par ūdens automātiskajām ugunsdzēsības sistēmām, to veidiem, uzstādīšanas priekšrocībām un trūkumiem, ugunsdrošību regulējošiem normatīvajiem aktiem, būvnormatīviem un ugunsdrošības prasību izpildē piemērojamajiem standartiem ražošanas ēkās.
Projektu daļā tika izstrādāts šķeldas pārstrādes rūpnīcas jaunajam ceham sprinkleru ugunsdzēsības sistēmas projekts, atbilstoši Latvijas reglamentējošo normatīvo aktu prasībām.
Bakalaura darbs ar projekta daļu ir izstrādāts latviešu valodā.
Darba apjoms ir 102 lapas, tas satur 20 tabulas, 27 grafiskos attēlus, 6 pielikumus un 57 literatūras avotus. |