Abstract |
Mūsdienu tehnoloģiski attīstītajā laikmetā, nemitīgi palielinās iekārtu skaits un datu plūsma, tādēļ palielinās to apjomi. Iekārtas veido daudz svarīgus savienojumus gan ar dažādiem ārējiem tīkla pakalpojumiem, gan ar lokālām tīkla iekārtām. Savienojumu kvalitāti un nodrošinājumu veic mūsdienīgi datortīkli, kas ļauj iekārtām veidot savienojumus, gan savā starpa, gan ar tām nepieciešamajiem ārējā tīkla servisiem, lai nodrošinātu visus iekārtas funkciju veiksmīgu darbību. Datortīkla savienojuma pārtraukums liela izmēra uzņēmumam, nav pieļaujams, jo pārtraukuma rezultātā var rasties lieli zaudējumi uzņēmumam, jo pārtraukuma laikā tiks apturēti savienojumi gan klientiem, gan darbiniekiem. Ar dinamiskās maršrutēšanas protokoliem un pareizu datortīkla uzbūvi, kas šiem dinamiskās maršrutēšanas protokoliem, dos iespēju mainīt pieejamos datortīkla maršrutus, ir iespējams novērst pārāk ilgus tīkla pārtraukumus, tādējādi neradot zaudējumus uzņēmumam.
Darba mērķis ir izveidot vairākas autonomas sistēmas kas ir savienotas savstarpēji un izmanto dinamiskās maršrutēšanas protokolus, lai veiktu pārslēgšanos tīkla bojājuma vai iekārtas pārtraukuma situācija. Darba ietvaros tiks apskatīti vairāki pieejamie maršrutēšanas protokoli un, lai uzlabotu sistēmu sasniedzamību tiks veikti eksperimenti ar šo protokolu uzstādījumiem, lai samazinātu iespējamā pārtraukuma ilgumu un nodrošinātu pēc iespējas labāku sistēmas darbību.
Darba gaitā veicot eksperimentus tika uzlabota RIP un BGP protokolu darbības ātrums vairāk kā 30 reizes, efektīvi palielinot tīkla pieejamību savienojuma pārtraukuma gadījumā. Ātrākais iekšējās maršrutēšanas protokols no apskatītajiem, bija OSPF kas nodrošina tīkla maršrutu pārslēgšanos zem 1 sekundes.
Darbs sastāv no 79 lapaspusēm, 51 attēliem, 2 tabulām, 37 pielikumiem un informācijas 26 avotiem. |