Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Autoceļa P132 un apvedceļa A5 transporta plūsmas modelēšana un optimizācija.
Title in English Traffic Flow’s Optimization and Modeling of the P132 Motorway and the A5 Bypass.
Department
Scientific advisor Māris Hauka
Reviewer Emma Šidlovska
Abstract Maģistra darbs – “Autoceļa P132 un apvedceļa A5 transporta plūsmas modelēšana un optimizācija”, ir veltīts transporta modelēšanas procesam, ietverot esošo, nākotnes un piedāvāto uzlabojumu modeļus, kā arī situāciju analizēšanu un salīdzināšanu. Maģistra darbu izstrādāja – Aleksandrs Kiriļčenko un Dāvids Leopolds Ozoliņš (turpmāk autori), un to vadīja – Māris Hauka (turpmāk profesors). Šajā darbā tika apskatīti teorētiskie modelēšanas un autosatiksmes organizēšanas principi, kā arī aplūkotas mikroskopiskās modelēšanas programmas un to iespējas. Darba teorētisko bāzi papildina praktiski, mikrosimulāciju programmā Vissim, veidotie transporta tīkla modeļi. Autori kā par pamatu darba izstrādei ņem datus, kuri tika iegūti skaitīšanas procesā un teorētiski pielīdzināti esošai situācijai. Tālāk darba autori izvēlās statiskās modelēšanas metodi, lai attēlotu reāllaika modeļa darbspēju pēc iegūtajiem datiem, kā arī, lai veiktu modeļu salīdzinājumus un piedāvātu savus risinājumus infrastruktūras uzlabošanai. Darbs sastāv no ievada, pamatnodaļām, apakšnodaļām, pētnieciskās daļas un secinājumiem. Pamatnodaļas sastāv no 11 nodaļām un 43 apakšnodaļām kopā. Darbs kopumā sastāv no: 134 lapaspusēm, 66 attēliem, 32 tabulām, 161 aprēķinu formulām un 51 izmantotās literatūras avotiem. Atslēgas vārdi – Mikroskopiskā modelēšana, statiskā modelēšana, mikrosimulācijas, Vissim, transports, intensitāte, pārvads, LOS, estakāde, autoceļš, apvedceļš, sastrēgumi, aizkavējums, tīkla analīze, transporta plūsma, satiksme, Mārupe, Salaspils, Babīte, Jaunmārupe, A5, P132, Rail Baltica.
Keywords Mikroskopiskā modelēšana, statiskā modelēšana, mikrosimulācijas, Vissim, transports, intensitāte, pārvads, LOS, estakāde, autoceļš, apvedceļš, sastrēgumi, aizkavējums, tīkla analīze, transporta plūsma, satiksme, Mārupe, Salaspils, Babīte, Jaunmārupe, A5, P132, Rail Baltica.
Keywords in English Microscopic modeling, static modeling, microsimulations, Vissim, transport, intensity, overpass, LOS, flyover, highway, ring road, congestion, delay, network analysis, transport flow, traffic, Mārupe, Salaspils, Babīte, Jaunmārupe, A5, P132 , Rail Baltica.
Language lv
Year 2023
Date and time of uploading 26.05.2023 12:52:47