Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Ogres mākslas skolas pārbūve", (Bak.darbs "Ogres mākslas skolas pārbūves konstruktīvo risinājumu analīze")
Title in English "Reconstruction of the ogre art school", ("Analysis of structural solution of ogre art school reconstruction")
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor Dmitrijs Serdjuks
Reviewer Elīna Barone
Abstract Bakalaura darbs ir izstrādāts Rīgas Tehniskajā universitātē, Būvniecības fakultātē, Būvkonstrukcijas katedrā. Diplomdarbs sastāv no divām daļām: pētnieciskās daļas un inženierprojekta daļas. Pētnieciskās daļas tēma ir “Ogres mākslas skolas pārbūves konstruktīvo risinājumu analīze.”, “Analysis of structural solution of Ogre Art school reconstruction”. Inženierprojekta daļas tēma ir “Ogres mākslas skolas pārbūve”, “Reconstruction of the Ogre Art school”. Pētnieciskajā daļā tiek apskatīta Ogres pilsētas arhitektūras vēsture un vienlaicīgi arī 20. gadsimta sākuma arhitektūras vēsture un koka konstrukciju ēku elementi. Tiek analizētas trīs nesošo koka konstrukciju sienas un trīs koka konstrukciju pārsegumi. Izvēlētajiem trīs sienu un pārsegumu variantiem tiek veikts nestspējas un lietojamības robežstāvokļu aprēķins saskaņā ar 5. Eirokodeksa noteikumiem spiedē, virsmas spiedē un vietējā noturībā. Aprēķiniem izmantota datorprogramma “Dlubal Structural Engineering Software for Analysis and Design RFEM 6”. Konstruktīvi un ekonomiski izdevīgākā risinājuma meklējumos tika izvēlēti trīs koka pārseguma varianti. Tā kā ēkai ir neregulāras formas plānojums, ierobežots otrā stāva griestu augstums un apbūves augstums, tad inženierprojektam izvelēts variants no līmētām koka sijām 150mm x 300mm ar stiprības klasi GL35c. Šis variants ir labāks no arhitektūras skatu punkta, jo būvkonstrukcijas būs eksponējamas un labāk sasauksies ar fasādes čaulas elementiem. Inženierprojekta daļā tiek izstrādāti Ogres Mākslas skolas arhitektūras risinājumi, trīs nesošo koka konstrukciju, divu savienojuma mezglu un dzelzsbetona pamatu konstrukcijas aprēķins, būvkonstrukciju risinājumi, darba veikšanas sadaļa, kā arī darba drošības pasākumu apraksts un objekta ekonomiskais pamatojums – tāmes. Ēkai ir paredzēti monolītā dzelzsbetona lentveida pamati. Pirmā stāva pārsegums ir no dzelzsbetona monolītās plātnes, pirmā, otrā stāva pārsegums un jumta konstrukcijas ir veidotas no krustisku stieņu pārsegumu konstrukcijas (diagonālais) no līmētām koka sijām 150mm x 300mm ar stiprības klasi GL35c. Diplomdarba kopējais apjoms: aprakstošā daļa uz 189 lapām, 19 tabulas un 71 attēls, darbā izmantoti 56 literatūras avoti, divi pielikumi kopā uz 17 lapām, inženierprojekta grafiskā daļa izstrādāta uz 9 A1 izmēra lapām.
Keywords OGRES MĀKSLAS SKOLAS PĀRBŪVES KONSTRUKTĪVO RISINĀJUMU ANALĪZE
Keywords in English ANALYSIS OF STRUCTURAL SOLUTION OF OGRE ART SCHOOL RECONSTRUCTION
Language lv
Year 2023
Date and time of uploading 09.02.2023 13:40:06