Abstract |
Mākoņglabāšanas risinājumi ir plaši izmantoti organizācijās, un daudzi uzņēmumi izvēlas abonēt vairākus mākoņa datu noliktavas risinājumus no dažādiem piegādātājiem. Mākoņu datu noliktavu ieviešanas vienkāršība ir veicinājusi daudzmākoņu datu noliktavu ieviešanu, ļaujot organizācijām samazināt piegādātāju risinājumu atkarības riskus, uzlabojot pārskatu veidošanas elastību un uzglabāšanas izmaksu samazināšanu.
Maģistra darba mērķis ir izanalizēt daudzmākoņu datu noliktavas risinājumu ieviešanas iespējas, integrējot divu mākoņu datu noliktavu piegādātāju risinājumus , kā arī sniegt ietvaru ar kritērijiem, kurus organizācijām būtu jāņem vērā, novērtējot mākoņpakalpojumu sniedzēju atbilstību organizāciju specifiskām prasībām.
Rezultāti tiek sasniegti, analizējot pieejamo literatūru par populārākajiem mākoņu datu noliktavu pakalpojumu risinājumiem, datu noliktavu arhitektūrām un daudzmākoņu datu noliktavu arhitektūrām. Rezultātā tiek secināts, ka vispopulārākos datu noliktavu pakalpojumus nodrošina Amazon Web Services un Microsoft Azure, un, izmantojot praktisko izpēti, tiek parādīts, kā integrēt Amazon Redshift un Microsoft Azure Synapse Analytics datu noliktavas daudzmākoņu datu noliktavas risinājumā.
Maģistra darbs sastāv no 71 lappusēm, 30 attēliem, 11 tabulām, 86 literatūras avotiem. |