Abstract |
Neatņemama lietojumprogrammatūras sastāvdaļa mūsdienās ir grafiskā lietotāja saskarne, caur ko lietotājs spēj ērti un pārskatāmi lietot produktu. Lietotāja grafisko interfeisu sākotnēji izstrādā saskarnes dizaineri. Tā vietā, lai saskarnes dizaina izveides artefaktus nodotu izstrādātājiem vienkāršu attēlu veidā, tādējādi liekot saskarnes izstrādātājiem manuāli aptuveni atveidot redzamo, šos artefaktus ir vērts transformēt programmkodā, kas nodrošina precīzu dizainera skatījuma nodošanu, kā arī spēj paātrināt procesu. Tomēr, ja šāds programmkods tiek nodots vienkārša CSS koda veidā, tad, CSS īpatnību dēļ, izstrādes process paliek salīdzinoši lēns un ne tik ļoti ērts, jo CSS var daudzkārt dublēt vienas un tās pašas stilizācijas vadlīnijas dažādiem saskarnes objektiem, tādā veidā pārsātinot stilizācijas kodu ar vieniem un tiem pašiem atkārtotiem fragmentiem.
Paātrināt izstrādi, kā arī paplašināt izstrādātājam pieejamo funkcionālo risinājumu klāstu varētu pārveidojot CSS failu par SCSS, tādā veidā, būtībā, izveidojot ko līdzīgu digitālai stilizācijas bibliotēkai konkrētajam izstrādājamajam projektam. SCSS ir funkcionāli ievērojami bagātāks par CSS, tādējādi izstrādātāji, piemēram, varētu saīsināt stilizācijas koda kopējo apjomu, izmantojot pieejamo SCSS funkcionalitāti. Šādā ceļā varētu samazināties kopējās saskarnes izstrādes laika, un respektīvi arī finansiālās, izmaksas.
Šī darba fokusā ir aprakstītā procesa uzlabojuma piedāvājuma detalizēts apskats, pētījums par šobrīd izmantojamajām tehnoloģijām, to īpatnībām un trūkumiem, kā arī darba autora piedāvātais risinājuma prototips.
Darba pamattekstu veido 58 lappuses, 20 attēli; ir 4 pielikumi un izmantoti 34 informācijas avoti. |