Abstract |
Gata Druva-Druvaskalna bakalaura darbs „Zemtekas pielietojums kanalizācijas un ūdensvadu tīklu izbūvē” ir veltīts pazemes komunikāciju izbūves problēmu izpētei, to iespējamo risinājumu apskatei. Darbā tiek dots neliels ieskats kanalizācijas un ūdens apgādes sistēmu vēsturē. Tiek izvērtēts hidrotehnisko būvju izmantošanas praktiskais pielietojums pazemes komunikāciju izbūvē, šķērsojot dabīgas vai mākslīgas izcelsmes šķēršļus. Izanalizēti tradicionālie darba un tehnoloģiskie procesi, kuri saistīti ar cauruļvadu izbūvi senāk.
Veikts neliels ieskats komunikāciju izbūves tehnoloģisko procesu attīstībā, Latvijā, pēdējo desmit gadu laikā, moderno tehnoloģiju un materiālu pielietojums pazemes komunikāciju izbūvē. Tāpat tiek dots beztranšeju metodes pielietojuma efektivitātes salīdzinājums ar tradicionālām darba metodēm, to priekšrocību izvērtējums.
Lai akcentētu jaunāko tehnoloģiju izmantošanas aktualitātes pazemes komunikāciju izbūvē, tiek dots pazemes komunikāciju būvniecībā pielietojamo cauruļvadu sortimenta apskats un to detalizēts raksturojums, kā arī cauruļvadu hidrauliskā aprēķina metodikas apskats.
Izvērstā veidā tiek parādīts zemtekas hidrauliskais aprēķins, šķērsojot dabīgas izcelsmes šķērsli – ūdenstilpni. Darbā parādīta zemtekas gan pašteces, gan spiedvada hidraulisko aprēķinu metodika, pielietojot Bernulli, Darsī – Veisbaha formulas. Darbā ir apskatītas atšķirīgu ražotājfirmu piedāvātās programmas hidraulisko aprēķinu jomā, kas ievērojami atvieglo projektēšanas un būvniecības darbus. Darbā tiek dots neliels ieskats likumdošanas normatīvajos aktos, kuri reglamentē būvniecības procesus Latvijā, tajā skaitā arī pazemes inženierkomunikāciju izbūvi.
Inženierprojekta daļā tiek izanalizēta Cēsu pilsētas galvenās kanalizācijas sistēmas kanalizācijas sūkņu stacijas (KSS) un spiedvada optimizācijas iespējas. Tiek veikta potenciālo problēmu apzināšana, to analīze un tehnisko risinājumu priekšlikumu detalizēta izstrāde. Veikti hidrauliskie aprēķini un pieņemti lēmumi un risinājumi par konkrētu mezglu rekonstrukciju. Darbā tiek atspoguļotas kanalizācijas sūkņu stacijas un galvenā spiedvada, kurš savieno Cēsu pilsētas Krasta ielas KSS ar notekūdeņu attīrīšanas ietaisēm (NAI), rekonstrukcijas projekta īstenošanas gaita. Kā galvenais ieguvums optimizācijas gaitā ir elektroenerģijas ekonomija 30 % apmērā, atslogots galvenais kanalizācijas kolektors, mazināta kanalizācijas aku pārplūšanas iespējas.
Kopumā darbs sastāv no 0 lpp., 0 pielikumiem, 0 rasējumiem. |