Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Transporta pakalpojumu tehnoloģisko uzskaites sistēmu un to funkciju risinājumu efektivitātes palielināšana"
Title in English "Increasing the efficiency of technological accounting systems for transport services and solutions for their functions"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Ingars Steiks
Reviewer Anatolijs Zabašta
Abstract Maģistra darbā ir atspoguļots veiktais pētījums par transporta pakalpojumu uzskaites sistēmām, to funkcijām un iespējamu efektivitātes palielināšanu. Atzīmēti tehnoloģiskie procesi un uzskaitīti aizsardzības mehānismi, izceļot kiberaizsardzības nozīmīgumu. Tiek izcelti industriālie risinājumi un piedāvāts unikāls ierīces prototips ar specifisku dzīves ciklu. Darba 1. nodaļā ir aprakstīta tēmas aktualitāte, iezīmēta novitāte. Uzskaitīti pētniecības fundamentālie procesi, lai sasniegtu izvirzīto mērķi. Nodaļā ieskicēts individuāli iesāktais profesionālais darbs ar iespējamo nākotnes attīstību, sasaistot aplūkotos posmus ar vēlamo iegūto rezultātu. Uzskaitīti esošie sistēmas trūkumi, nepilnības, kā arī aplūkota esošā Latvijas un Eiropas lielvalstu pieredze taksometru un komercpārvadājumu ar vieglo automobili pārvadājumos. Veikti aprēķini un piedāvāts uzskaites mehānisms. Darba 2. nodaļā pētītas esošās tehnoloģiskās uzskaites sistēmas, to pamatdati. Nodaļā aprakstīts laboratorijā veiktais pētījums un iegūtie parametri, sasaistot tos ar akadēmisko informāciju. Darba 3. nodaļā attēlots piedāvātais ierīces prototips ar iepriekšējo nodaļu pētītajiem elementiem, uzskaitot nozīmīgākās transporta tehnoloģiju sistēmas, apvienojot tās, paaugstinot kiberaizsardzību. Grafiski attēlots prototipa dizains ar komponentēm. Kā arī piedāvātā ierīces “RE Gadžets” prototipa pamatfunkciju algoritma rasējums ar skaidrojošo aprakstu. Darba 4. nodaļā aprakstīta nozares esošās sistēmas eksperimentālā daļa ar iespējamajiem nākotnes uzlabojumiem, to nepieciešamību. Nodaļā parādīts iespējamais darba algu algoritms un transportlīdzekļu profesiju darbu klasifikators. Atspoguļots taksometra skaitītāja verifikācijas process, uzsvērta fiziskās personas datu un darba aizsardzība. Maģistra darbs ir uzrakstīts latviešu valodā, tas sastāv no ievada, 4. nodaļām, pielikumiem un secinājumiem. Darba apjoms ir 86 lapaspuses. Darbs satur 51 attēlus, 12 tabulas un tajā ir izmantoti 51 literatūras avoti.
Keywords RīgasTehniskāUniversitāte ElektrotehnikasunVidesInženierzinātņuFakultāte MaģistraDarbs TransportsUnElektrotehnika Taksometri Franšīzes DarbaAizsardzība BalticTaxi RīgasSatiksme REOrganizācija REGadžets RabertsEgle Paldies
Keywords in English RigaTechnicalUniversity FacultyofElectricalEngineeringandEnvironmentEngineering Master'sThesis TransportAndElectronicsTaxi Franchise LaborProtection BalticTaxi RigasSatiksme REOrganizacija REGadget RabertsEgle Thank you
Language lv
Year 2022
Date and time of uploading 18.05.2022 12:27:41