Abstract |
Bakalaura darba tēmas “Muitas procedūras „Uzglabāšana muitas noliktavā” piemērošanas nosacījumu analīze” apskatītie jautājumi šobrīd ir aktuāli ņemot vērā problēmas, kuras radījusi COVID-19 pandēmijas ietekme uz piegādes ķēžu darbību un ģeopolitiskā situācija, kas saistīta ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Šo faktoru ietekmē preču aprites ātrums ir samazinājies un pieaugušas izmaksas, kas saistītas ar preču pārvadāšanu, tādējādi, ietekmējot gala patērētāju apmierinātību un uzņēmumu peļņu. Procedūru “uzglabāšana muitas noliktavā” var izmantot un piemērot dažādos veidos, lai paātrinātu preču apriti salīdzinājumā ar citu procedūru izmantošanu, tādējādi, pētījuma objekts ir muitas procedūras “Uzglabāšana muitas noliktavā” piemērošana.
Darba mērķis - izvērtēt procedūras darbības principus un piemērošanas noteikumus, lai optimizētu preču aprites ātrumu, tādējādi samazinot izdevumus gan uzņēmumiem un, iespējams, muitas dienestiem. Darbs sastāv no 4 daļām, kur pirmajā daļā tiek apskatīti noteikumi muitas noliktavu iedalījums, normatīvo aktu vēsturiskā attīstība, muitas noliktavās izmantotie tehniskie risinājumi un sistēmas. Darba otrajā daļā tiek apskatīti procedūras “uzglabāšana muitas noliktavā” piemērošanas noteikumi un iespējamās situācijas, kuras tiek piemērota procedūras “uzglabāšana muitas noliktavā”. Trešajā daļā tiek analizēti ar procedūras “uzglabāšana muitas noliktavā” saistītie riski un ieguvumi iesaistītajām pusēm. Ceturtajā daļa- analizēta un salīdzināta statistika par procedūru “uzglabāšana muitas noliktava” un procedūras “tranzīts” piemērošana dažādās saņemšanas no nosūtīšanas iestādēs un salīdzināts procedūru noformēšanas process.
Darba praktiskā vērtība ir noskaidrot, gadījumus, kad iespējams piemērot procedūru “uzglabāšana muitas noliktavā” un iespējamos vienkāršojumus, kurus iespējams izmantot piemērojot šo procedūru. Noskaidrot situācijas, kādos šīs procedūras piemērošana var optimizēt preču aprites ātrumu un gadījumus, kad tas nav iespējams.
Darba apjoms ir 56 lapaspuses, kurās iekļauti 9 attēli un pievienoti 3 pielikumi, izmantotās literatūras un avotu sarakstā 40 vienības. |