Abstract |
Darba tēma: “ISO standartu izmantošanas iespēju analīze VID atvieglojumu sistēmas piemērošanā” ir aktuāla Latvijas Republikas uzņēmumiem, kuriem ir ISO sertifikāts.
Viena no galvenajām problēmām, ar ko šodien saskarās Latvijas uzņēmumi, ir to veiksmīga pielāgošanās tirgus ekonomikas apstākļiem, šīs problēmas risināšana ir nepieciešama uzņēmuma izdzīvošanai un tālākai attīstībai. Mūsdienu tirgus ekonomika izvirza būtiski atšķirīgas prasības produktu kvalitātei. Tas var būt gatavs produkts vai kvalitāte uzņēmuma mehānisma darbībai, kāpēc gan neapvienot kvalitāti ar iespēju, Latvijas uzņēmumiem gūt atvieglojumus vai priekšrocības sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu, savstarpējo komunikāciju, nodokļiem, un citām iestādēm.
Pētījuma mērķis – pierādīt ar iespēju analīzi, ka ISO standartu var piemērot VID atvieglojumu sistēmā
Lai sasniegtu darba mērķi, tika izvirzīti sekojošie darba pamatuzdevumi:
1. Aprakstīt visu par ISO standartu, kā to iegūt, kas tajā ietilpst;
2. Studēt pieejamo literatūru par ISO, interneta resursus, normatīvos aktus, likumus
3. Sameklēt informāciju par VID atvieglojuma sistēmu;
4. Aprakstīt VID atvieglojumu sistēmu – Padziļinātās sadarbības programmu;
5. Savākt, apkopot, izanalizēt, izveidot salīdzinājumu, kas kopīgs, kā galvenais, kam pieķerties, lai pielīdzinātu ISO standartu VID atvieglojumu sistēmai.
6. Pamatojoties uz iegūtajiem rezultātiem, izdarīt secinājumus un izstrādāt priekšlikumus.
Bakalaura darbs ietver ievadu, četras daļas ar nodaļām, secinājumiem un priekšlikumiem. Darba pirmā daļa veltīta Kvalitātes vadības vēsturei, nepieciešamībai un būtībai. Otrajā daļā apskatīts ISO standarta ieviešana, uzturēšana, apmācība, rokasgrāmata. Trešajā daļā tiek aprakstīta VID atvieglojumu sistēma – Padziļinātās sadarbības programma, tās sadalījums, iekļūšanas kritēriji kā arī izslēgšana no programmas. Ceturtajā daļā tiek veikta analīze, piemērošanas iespējas par ISO standarta izmantošanu VID atvieglojumu sistēmas iekļūšanā. Darba noslēgumā ir izdarīti secinājumi un izstrādāti priekšlikumi.
Izstrādātais darbs sastāv no 58 lapaspusēm, 4 daļām, 9 nodaļām, 5 attēliem, izmantotās literatūras un avotu sarakstā 20 vienībām, darbam pievienoti 2 pielikumi. |